Nowy Sącz. Nikifor Krynicki - bohaterem gry.

Nowy Sącz. Nikifor Krynicki - bohaterem gry.
Rusza 2 edycja Gry Sadeckiej konkursu, skierowanego do nauczycieli i uczniów klas gimnazjalnych z Nowego Sącza. Tegorocznym hasłem jest "Nikifor Epifaniusz Drowniak – malarz naiwnego realizmu oraz kultura i dzieje Łemków na Sądecczyźnie".
 
 Gra ma charakter konkursu, do którego przystępują grupy od trzech do siedmiu uczniów z jednej szkoły. Od 17 października do 30 listopada mają do wykonania pięć zadań, obejmujących konkurs literacki, plastyczny, zadania z elementami gry miejskiej (poruszanie się w przestrzeni miejskiej w celu odszukania wskazanych miejsc) oraz z zakresu wyszukiwania i wykorzystywania źródeł historycznych.- Proponując różnorodną tematykę zadań i kierując je do grup kilkuosobowych, pragniemy rozszerzać zainteresowania manualne i wiedzę teoretyczną, rozwijać umiejętności pracy grupowej, rozpowszechniać wiedzę o archiwach i archiwaliach – piszą organizatorzy konkursu, Archiwum Narodowe w Krakowie, Oddział w Nowym Sączu. Główną nagrodą jest jednodniowy wyjazd do Krakowa, wizyta w Archiwum Narodowym oraz zwiedzanie jednego z krakowskich muzeów.
   Zgłoszenia przyjmowane będą do 14 października, godz. 14 poprzez dostarczenie Karty zgłoszeniowej pocztą lub osobiście do siedziby Oddziału Archiwum w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 56a. Można przesłać też e-mailem: nikifor@ank.gov.pl wraz ze zdjęciem grupy.  Treści zadań, harmonogram i wyniki będą umieszczane na stronie internetowej konkursu http://www.ank.gov.pl/gra-sadecka-ii-edycja. Karta zgłoszeniowa i pozostałe niezbędne formularze (zgoda opiekuna i oświadczenie nauczyciela szkoły) stanowią załączniki do regulaminu konkursu na stronie internetowej http://www.ank.gov.pl/gra-sadecka-ii-edycja.
 
(MK). fot. Archiwum Narodowe Kraków, Oddział Nowy Sącz. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe Archiwum Narodowe Kraków, Oddział Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica