Oddano do użytku Centrum Informacji Turystycznej.

Oddano do użytku Centrum Informacji Turystycznej.
W Krynicy - Zdroju oddano do użytku (24 pażdziernika) Centrum Informacji Turystycznej.  W ten sposób uzdrowisko wzbogaciło się o profesjonalny system obsługi turystów.

Punkt Informacji Turystycznej powstał naprzeciw poczty, w miejscu dawnego budynku toalety miejskiej. Tutaj turyści i kuracjusze znajdą wszechstronne informacje o regionie, noclegach i aktualnych wydarzeniach kulturalnych. W nowym lokalu – obok Informacji Turystycznej – znajdzie swoją siedzibę Krynicka Organizacja Turystyczna, która do tej pory mieściła się w starym budynku kina „Jaworzyna”. - „Turysta odwiedzający Małopolskę może dowiedzieć się wszystkiego w jednym z 34 punktów informacji turystycznej. Taki obiekt otwieramy właśnie dzisiaj w Krynicy i dołączamy go do naszej zintegrowanej sieci. My, jako Małopolska musimy przygotować pakiet usług dla turystów. Tylko w taki sposób będziemy mogli spełnić ich oczekiwania i zatrzymać gości w regionie” – powiedział Stanisław Sorys, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. A burmistrz Dariusz Reśko dodał - „Kiedy mówiłem o budowie centrum w tym miejscu, wszyscy pukali się w czoło, że chcę zrobić informację turystyczną w toaletach. Dzisiaj mamy piękny obiekt na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Nie ukrywam, że bardzo się cieszę i odczuwam ogromną satysfakcję z tego powodu” . W uroczystym placówki uczestniczyli goście z miasta i gminy, powiatu oraz województwa. Należy podkreślić, że nowoczesny obiekt został wybudowany przez krynickie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w kooperacji z firmą budowlaną Stanisława Grucy.
 *****
Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT) to projekt realizowany przez Województwo Małopolskie, z 25 gminami i powiatami z Małopolski, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013. Wartość projektu przyjęta Uchwałą ZWM nr 971/10 z dnia 17 sierpnia 2010r. wynosi 19 221 533,43 zł w tym:
- wartość wydatków kwalifikowanych: 19 155 899,43 zł
- dofinansowanie z MRPO (75%): 14 366 924,57 zł
- wkład własny (25%): 4 788 974,86 zł (w tym: budżet WM: 3 670 006,02 zł; Partnerzy projektu: 1 118 968,84 zł). Okres realizacji projektu: 2009–2011. Beneficjentem projektu MSIT jest Województwo Małopolskie (Lider) wraz z Partnerami - 25 jednostkami samorządu terytorialnego.

(MK) fot. A.G


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica