Płomienne lato. Poezja Krystyny Dulak Kulej.

Płomienne lato. Poezja Krystyny Dulak Kulej.
„Poezja jest dla wybrańców i ucieczką z życiowego labiryntu” - mówiła na wstępie Krystyna Dulak - Kulej, piwniczańska poetka na autorskim spotkaniu z czytelnikami „Płomienne lato”. Odbyło się ono 7 lipca ( czwartek) w krynickiej Galerii „Pod Kasztanem”. 

Poetka Krystyna Dulak - Kulej  urodziła się na pograniczu kultur: polskiej, słowackiej i łemkowskiej. Od zawsze fascynował ją świat innej kultury. Mając 13 lat zaczęła się uczyć języka esperanto. Ponad 40 lat mieszka pod Londynem i pracuje – jak mówi - w Wieży Babel czyli na lotnisku Heathrow. Spełnia swoje marzenia zarówno lingwistyczne, jak i poetyckie. Na spotkaniu „Pod Kasztanem” poetka podkreśliła, że tworzy zarówno w gwarze, jak i w języku literackim. Opublikowała tomiki wierszy „Nadpopradzie” (1985), „Skoszony czas”(2004), Tęcza w bursztynie”(2009). W przygotowaniu są „Skry szronu” i „Rozsypany czas”.
   Poezja Krystyny Dulak Kulej wchodzi w skład licznych antologii m.in. „W liliowej ciszy”, „Moja radość pisania”. Publikowana jest również w almanachu „Niepoliczalne obłoki piękna”. Poetka jest laureatką Ogólnopolskich Konkursów Literackich, w tym „O Podegrodzki Ciosek” w Nowym Sączu, „Witraż Papieski” w Starym Sączu i „Sen o Karpatach” w Piwnicznej. Od 2000 roku należy do Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, a od roku jest sekretarzem nowo powstałego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich za Granicą z siedzibą w Londynie.

Małgorzata Kareńska

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica