Poezja i muzyka. Nie wszystek umrę & Krynica – miasto Kiepury.

Poezja i muzyka. Nie wszystek umrę & Krynica – miasto Kiepury.
     „Nie wszystek umrę” i „Krynica - miasto Kiepury” to dwa koncerty zorganizowane przez  Fundację Pomocy Artystom Polskim „Czardasz” oraz krynickie Centrum Kultury, pod honorowym patronatem burmistrza Emila Bodzionego. Odbyły się one 23 i 25 lipca ( piątek, sobota). 

     Pierwszy dzień poświęcony był pamięci Fryderyka Chopina, wielkiego kompozytora okresu romantyzmu oraz promocji płyty „Nie wszystek umrę”, złożonej z poezji, śpiewu i utworów fortepianowych. Publiczność zgromadzona w sali balowej Starego Domu Zdrojowego wysłuchała mazurków, polonezów, etiud, pieśni w wykonaniu Krystyny Man Li Szczepańskiej i Małgorzaty Westrych. Towarzyszyły one śpiewaczce operowej Ewie Warta – Śmietanie(sopran), która zaśpiewała m. in„ Moją pieszczoszkę” do słów Adama Mickiewicza. Duety fortepianowo – śpiewacze przeplatane były słowem wiążącym Jacka Chodorowskiego oraz recytacją Jacka Śmietany wierszy dla Chopina.
     W drugim dniu koncert zadedykowany został Janowi Kiepurze, blisko związanemu z uzdrowiskiem. Przed publicznością, która szczelnie wypełniła salę, zaprezentował się duet operowy Urszula Rojek (sopran) oraz Dariusz Pietrzykowski(tenor). W ich wykonaniu melomani usłyszeli utwory takich kompozytorów, jak Franciszek Lehar, Robert Stolz, Ludomir Różycki i inne. Oczywiście nie mogło zabraknąć piosenki „Brunetki, blondynki” z komedii „Kocham wszystkie kobiety”, z Janem Kiepurą w roli głównej. Był to niezapomniany wieczór i wyśmienita uczta zarówno dla uszu, jak i oczu. Urszula Rojek zaprezentowała bowiem nie tylko przepiękne kreacje, ale także swój talent aktorski i śpiewaczy.

(M)
 
Autor: Webmaster

Komentarze

2011-11-24 19:41:12 - Niecosopran ip:84.10.213.188
Soprany, niestety, oprócz pięknych strojów, niczym nie zachwyciły. Uczta dla oczu - tu się zgodzę. Za to tenor - "niebo na ziemi" !
2012-11-15 04:35:00 - claro ip:213.143.118.211
Pomylkowo wlozone zdjecie i komentarz pod nazwisko Urszula Rojek. To jest inna spiewaczka!!!!!!!!!!!!!!!
2013-10-15 08:25:33 - cantata ip:84.114.168.36
Niecosopranie! Najpierw stan sie przynajmniej mezzosopranem, zebys miala pojecie o sopranach!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica