Premiera „Warszawianki” w hali Dworca PKP.

Premiera "Warszawianki" w hali Dworca PKP.
W opuszczonej hali Dworca PKP w Krynicy – Zdroju, 2 września odbędzie się premiera „WARszawianki” w reżyserii Szymona Budzyka (Teatr Odwrócony) z gościnnym występem Jerzego Treli !

Spektakl „WARszawianka” powstawał w nietypowy sposób. Próby do niego nie odbywały się tradycyjnie, ale podczas trzech kilkudniowych zjazdów. Do udziału w przedstawieniu zaproszono wybitego aktora – Jerzego Trelę.
      Teatr Odwrócony w swej działalności nawiązuje do tradycji Teatru Modrzewiowego, który istniał i działał w Krynicy - Zdroju na przełomie XIX i XX wieku. Łączy w sobie projekt artystyczny, ale także społeczny. Dzięki cyklom warsztatów oraz spotkań angażuje mieszkańców miasta do uczestnictwa w tworzeniu spektaklu.
      Wydarzenia towarzyszące to w dniach 5 – 7 września warsztaty tworzenia Teatrzyku Kamishibai dla dzieci, 3 – 4 września – prezentacje spektaklu w uzdrowisku, 2 września - konferencja prasowa i spotkanie z twórcami oraz 1 września wykonanie utworu Warszawianka przez Orkiestrę Zdrojową.
     Spektakl jest realizowany przez Teatr Odwrócony we współpracy z Biblioteką Publiczną oraz Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju. Wstęp wolny, pocz. godz. 19.15.
   Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm Jutra" oraz Województwa Małopolskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Krynicy – Zdroju.

Małgorzata Kareńska 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: CK Krynica - Zdrój

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica