Regietów. „Wesoła wdówka” na plenerowej scenie.

Regietów. "Wesoła wdówka" na plenerowej scenie.
Małgorzata Długosz (Hanna), Ryszard Wróblewski (hrabia Daniło) i Robert Dymowski (baron Mirko Zeta) znaleźli się wśród artystów, którzy wystąpili w operetce „Wesoła wdówka” F. Lehara, wystawionej na plenerowej scenie w Stadninie konie w Regietowie.
 
Operetkę „Wesoła wdówka” Franciszka Lehara wystawioną w Stadninie Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie (Beskid Niski) obejrzało i wysłuchało w nocy soboty na niedzielę (8 / 9 lipca) ponad 1300 osób nie tylko z kraju, ale i zza granicy, w tym Węgier i Słowacji.
    Libretto tej muzycznej baśni dla dorosłych opiera się na dowcipnych tekstach, natomiast partytura zawiera tak znane utwory, jak pieśń „Wilio, ach Wilio…”, septet „Ach kobietki kto poznać was chce…” oraz najsłynniejszy duet świata – „Usta milczą, dusza śpiewa…”. W przedstawieniu wykorzystano zaprzężone do dorożki górskie koniki – hucuły, które na scenę przywiozły Hannę Glawari (Małgorzata Długosz) i hrabiego Daniłę ( Ryszard Wróblewski).
   W operetce wystąpili artyści Opery Narodowej w Warszawie, Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Orkiestra Romantica pod dyrekcją Elżbiety Tomali - Nocuń. Wcześniej zgromadzona publiczność podziwiała pokazy zaprzęgów konnych. 
 
 (MK). fot. aut. 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica