Regionalne Zespoły Artystyczne OSP koncertowały na Deptaku.

Regionalne Zespoły Artystyczne OSP koncertowały na Deptaku.
W sobotę (29 czerwca) na krynickim Deptaku zakończyła się czwarta - po Wiśle Siemiatyczach i Ciechocinku -  edycja XVIII Przeglądu Zespołów Artystycznych Ochotniczych Straży Pożarnych. W spotkaniach uczestniczyły zespoły z Małopolski i Śląska. Na scenie plenerowej zaprezentował się też Zespół Tańca Artystycznego Miniatury. 
 
- "W tym roku odbędą się jeszcze trzy takie przeglądy. – mówi Marian Chmielewski, przewodniczący jury. -"Każdy przegląd ma na celu pobudzenie zespołów do intensywnej pracy. Jest to także ich konfrontacja i możliwość ocenienia.  Chodzi o to, aby osiągnęły jak najwyższy poziom. W małych środowiskach jest to ważne, gdyż przy okazji prezentują swój region, stroje, a także utwory, które ich pradziadowie skomponowali. Jury ocenia dobór repertuaru, a także tańce ludowe, mające określony styl. Są też śpiewy, z ładnym tekstem, wpadające do ucha”. 
    Na zakończenie sobotniego przeglądu zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów (powiat częstochowski, woj. śląskie), która występowała już na krynickim Deptaku. Na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych 2011 w konkursie koncertowym okazała się najlepsza w Polsce. Orkiestra istnieje od 1910 roku, obecnie jest to zespół młodzieżowy i składa się z uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i licealistów. W 1998 roku kapelmistrzem został Krzysztof Witczak, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
     Na XVIII Przegląd Zespołów Artystycznych Ochotniczych Straży Pożarnych zaprosili Burmistrz Krynicy – Zdroju, Centrum Kultury i Związek OSP RP. 

Małgorzata Kareńska fot aut. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica