Ryszard Miłek - na Światowym Biennale Sztuki w Londynie

Ryszard Miłek - na Światowym Biennale Sztuki w Londynie
Ryszard Miłek, sądecki malarz w styczniu 2017 roku będzie uczestnikiem Światowego Biennale Sztuki w Londynie, połączonego z Międzynarodowym Biennale Sztuki w Chianciano. Znanego na całym świecie pastelistę zaproszono poza selekcją, co jest to dla niego wielkim wyróżnienie.
 
Ryszard Miłek (ur. 1955 r. ) jest absolwentem tarnowskiego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – historia sztuki. Uprawia głównie malarstwo pastelowe, a także olej, akryl i rysunek. Wiele lat był wykładowcą w nowosądeckiej WSB, PWSZ oraz nauczycielem w szkołach średnich. Wspólnie z Jerzym Pazdanem był gospodarzem Galerii "Cechowa" w Nowym Sączu. Organizował wiele międzynarodowych i ogólnopolskich plenerów malarskich.
     Jego twórczość jest nagradzana na prestiżowych wystawach, w tym na Międzynarodowym i Europejskim Biennale Pasteli, na Światowym Biennale Sztuki w Londynie oraz Międzynarodowym Biennale Sztuki w Chianciano. W Światowym Biennale Sztuki w Londynie weżmie udział po raz trzeci. - „Jego technika w posługiwaniu się pastelami olejnymi nie ma sobie równych, pozwalając mu na mistrzowskie wykorzystanie światłocienia” – mówi Maria Gagliardi, dyrektor londyńskiej Gagliardi Gallery. Na wystawę Ryszard Miłek jest zapraszany poza konkursem, gdyż uznawany jest za jednego z najlepszych pastelistów na świecie.

Małgorzata Kareńska fot. fot. Materiały Ryszarda Miłka. (za pośrednictwem UM Nowy Sącz)
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica