Santo Subito. Muzyczna modlitwa dla Ojca Świętego.

Santo Subito. Muzyczna modlitwa dla Ojca Świętego.
     Z okazji uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II, 3 kwietnia( niedziela) w kościele pw. św. Antoniego odbyła się muzyczna modlitwa „Santo Subito”. Prowadził ją znany lektor, Wojciech Gąssowki.
 
     
Kościół po brzegi wypełnili wierni, wśród których nie zabrakło burmistrza miasta Dariusza Reśki z rodziną. Muzyczna modlitwa została przygotowana na podstawie oryginalnego scenariusza opartego na fragmentach homilii i poezji Jana Pawła II. W programie koncertu znalazły się ulubione utwory papieża, w tym „Góralu, czy ci nie żal”, „Barka”, i „Ave Maria”. Wykonała je Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk. Stanisława Strączka.
     Do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu artystycznym zostali zaproszeni także soliści: Agata Marcewicz – Szymańska, Natalia Zabrzeska Nieć, Aleksander Ładysz i Wacław Wacławiak.
     Niedzielny koncert został zorganizowany przez Parafię Św. Antoniego, Urząd Miejski i Centrum Kultury w Krynicy, a także Agencję Polcanart z Kanady. Patronat honorowy nad nim objął biskupa Tarnowski Wiktor Skworca. Wśród patronów medialnych znalazła się TVKrynica.

(MK)
 
Autor: Wieslaw Piksa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica