Słowa na wietrze. Spotkanie z poezją Marka Jerzego Stępnia

Słowa na wietrze. Spotkanie z poezją Marka Jerzego Stępnia
     Wczoraj (27 września) miłośnicy poezji mieli okazję spotkać się z Markiem Jerzym Stępniem. „Słowa na wietrze” - autorskie spotkanie w Galerii Pod Kasztanem prowadził ojciec dr Eligiusz Dymowski, zaś wiersze czytała poetka Maria Piniańska. 

   - „Swoją wrażliwość Marek Jerzy Stępień buduje na silnych przeżyciach osobistych i emocjonalnych, a także obserwacji tego, co go otacza. - mówił prowadzący Eligiusz Niewiadomski. - "To poeta kochający słowo, które jest pewnym dynamizmem w odczytywaniu świata. Jego poezja jest poezją wielkich pytań, dlatego wiersze mają niesamowity potencjał emocjonalny. Bardzo mocno wpisują się w treść obserwacji życia oraz wrażliwości na to, co piękne, szlachetne ale i bolesne. Opisując rzeczywistość poeta przypomina czytelnikowi hierarchę wartości”.
     Marek Jerzy Stępień urodził się w 1955 r. w Kiełczewicach Maryjskich (woj. lubelskie). Mgr inż. górnik, ukończył Akademię Górniczo - Hutniczą w Krakowie. Przez kilka lat mieszkał na Śląsku, pracując pod ziemią w kopalni węgla kamiennego. Od ponad 20 lat związany jest z Limanową. Wiersze pisze od siedemnastego roku życia, jednak zadebiutował w 1998 roku. Wcześniej nie publikował swojej twórczości. Jego pierwszy tomik poetycki ukazał się w 2001 roku. Zawiera ponad 150 wierszy, dlatego nosi tytuł „154 wiersze”. Później opublikował jeszcze tomy poetyckie:, Nie zapomnijcie o Bogu (2003), W stronę miłości (2004), Droga we mgle (2006), Miasto na wyspach (2008), Niedosiężny ogród (2009), Przed nadejściem zimy (2010), oraz esej filozoficzny Bóg i nadzieja (2004). Jest Pomysłodawcą i organizatorem „Poetyckich Ogrodów” – majowego święta poetów regionu.Uczestnik XIX Galicyjskich Jesieni Literackiej, laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich. Jego wiersze znalazły się kilkunastu antologiach i są recytowane przez znanych warszawskich aktorów, z okazji okolicznościowych imprez odbywających się w stolicy. Należy do Limanowskiego Klubu Literackiego.

(Red. M) fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica