Specjalnie w MTV24.TV : EMOCJE JESZCZE DŁUGO NIE OPADNĄ

Specjalnie w MTV24.TV : EMOCJE JESZCZE DŁUGO NIE OPADNĄ
EMOCJE JESZCZE DŁUGO NIE OPADNĄ

Tuż po premierze książki „Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować?” rozmawiamy z Joanną Preisner.

Jesteśmy właśnie po premierze książki "Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować? Emocje już opadły? Jak wrażenia?

To był dla nas niezwykły wieczór, który naszpikowany został ogromem pozytywnych emocji. Goście, którzy przybyli na premierę książki dali nam wiele satysfakcji. Długo przygotowywaliśmy się do tej daty. Zarówno w zakresie spotkania z czytelnikami i udzielenia odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania, które były do nas skierowane, jak również chęci ugoszczenia w miejscu stworzonym przez lata doświadczeń. Z wielką radością wypełnialiśmy zaproszenia dla osób, które pisały czy w tym dniu mogą wraz z nami dzielić radość. Czy emocje opadły? Jeszcze długo nie opadną. Jeśli tworzy się coś z pasji i dochodzi do tego ciężką i długotrwałą pracą to proces uzyskiwania z tego tytułu korzyści emocjonalnych jest również długofalowy.

Czy macie już Państwo pierwsze recenzje i odzew po wydaniu książki?

Najlepszą recenzją książki są spływające zamówienia. W tydzień sprzedaliśmy tyle egzemplarzy, o ilu nawet nie marzyliśmy. Nie sądziliśmy, że tak duże grono osób będzie zainteresowane tego typu lekturą. Największą satysfakcję dały maile, w których otrzymaliśmy informację o poleceniu książki przez innego czytelnika. To chyba największy sukces. Tematyka jaka została poruszona w książce nie jest popularna i dostępna w każdej księgarni i do tzw. poczytania do poduszki. W związku z tym grono osób zainteresowanych znacznie się zawęża i proces sprzedażowy staje się trudniejszy. Mimo wszystko trafiliśmy do tych, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę w tej branży i zagłębić się w tematyce sprzedaży mieszkania.

Jedną z  recenzentek i osób polecających Państwa książkę jest Katarzyna Dowbor. Czy ciężko było namówić gwiazdę do współpracy? I skąd wybór? Dlaczego ona?

Wybór recenzentów książki nie był łatwy. Długo zastanawialiśmy się nad tym kto powinien ocenić to co zawarliśmy w lekturze. Prawda jest taka, że i tak każdy czytelnik dokona analizy merytorycznej i oceni ją przez swój indywidualny pryzmat. Najważniejsze jednak było trafienie do osób, które nie są specjalistami w zakresie sprzedaży nieruchomości a jednak mają nakreślone funkcjonowanie tejże branży. Katarzyna Dowbor jest prowadzącą program telewizji Polsat Nasz nowy dom. Dostarcza uczestnikom wielu emocji, jest osobą charyzmatyczną i twardo stąpającą po ziemi. Stwierdziliśmy wspólnie, że to właśnie do niej powinien trafić pierwszy egzemplarz książki „Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować”.

Poza tym, że napisaliście Państwo książkę,, jesteście także deweloperami. Dla wielu przedsiębiorców deweloperka była oportunistycznym biznesem, często robionym przy okazji, w który wkładano środki zarobione na innych przedsięwzięciach albo wykorzystywano posiadane działki. Jak Państwo zostaliście deweloperami? 

To długa historia. Na rynku nieruchomości działamy już blisko 15 lat. Zaczęło się od blaszanego garażu, który zaadaptowaliśmy na budynek handlowy. Do dzisiaj przejeżdżamy obok tej nieruchomości z wielkim sentymentem. To przecież w tym miejscu stawialiśmy pierwsze kroki w branży. Później był dom jednorodzinny i małe osiedle domów w zabudowie szeregowej. Jak przysłowie mówi – apetyt rósł w miarę jedzenia. Najpierw raczkowaliśmy, później nauczyliśmy się chodzić ale to też nie wystarczyło. Zaczęliśmy biegać! Rozpoczęły się rozmowy na temat większych inwestycji, później rysowanie projektów i konsekwentnie realizacja. Przez te kilkanaście lat nabyliśmy niesamowitą wiedzę i przeżyliśmy wiele sytuacji które dużo nas nauczyły. Każdą nieruchomość traktujemy z należytym indywidualnym podejściem i możliwością wydobycia z niej walorów, którymi będą się cieszyli przyszli właściciele mieszkań. To dzięki takiemu podejściu zdecydowaliśmy się na budowę budynków wielorodzinnych a obecnie wieżowców.

Co jest najtrudniejszego w zawodzie dewelopera? I czy każdy może nim zostać?

Chęć pogodzenia aspektu finansowego z estetycznym. Jak to rozumieć? Większość inwestorów skupia się na tym aby uzyskać jak największy wskaźnik powierzchni sprzedażowej zapominając zupełnie o tym, że obiekt powinien reprezentować sobą walory wizualne. Projektuje się dużo mieszkań ubranych niejednokrotnie w kiczowate formy. Jeśli nie ocierają się o tandetę to pozostają całkiem po prostu poprawne i nie wychylające się ponad normę. Jeśli chce się być widocznym na rynku nieruchomości i osiągać szybkie efekty sprzedażowe to nie może się pozostawać przeciętnym i zwykłym, bo zginiemy w tysiącu ofert dostępnych na portalach ogłoszeniowych. Ludzie się rozwijają zawodowo, idą do przodu i chcą mieszkać w lepszych miejscach. Takich, które dają im więcej niż zwykłe przysłowiowe cztery ściany. To jest najcięższe w byciu deweloperem- sprostać oczekiwaniom przyszłych klientów i tworzyć dla niech przestrzenie, które pokochają. Czy każdy może nim być? Oczywiście, że może. To wszystko kwestia chęci, profesjonalnego przygotowania, nabycia wiedzy i konsekwentnej realizacji.

Wracając do książki: jak zostać dobrym sprzedawcą mieszkania? 3 złote rady?

Najważniejsze to świadomość posiadanego produktu czyli właśnie mieszkania. Jeśli jesteśmy w stanie przygotować skrupulatnie i rzetelnie listę wszystkich atutów i wad naszej nieruchomości a także potencjalne cechy, którymi będzie zainteresowana osoba poszukująca swojego nowego domu to doprowadzimy do transakcji finalizującej proces sprzedaży. Oprócz tego jest szereg punktów, po które należy sięgnąć aby całość była spójna i miała odbicie na etapie ogłaszania i prowadzenia rozmów negocjacyjnych. Każde działanie powinno zostać już na początku zaplanowane tak aby później działać według ściśle określonego harmonogramu. Podstawą będzie realizowanie punkt po punkcie założonego przedsięwzięcia. Sprzedaż jakiejkolwiek nieruchomości czy to gruntowej czy mieszkaniowej to nie sprzedaż bułek. Musimy twardo stąpać po ziemi i działać według planu. Nasze przygotowanie w tym zakresie sprawi, że potencjalny klient będzie czuł się usatysfakcjonowany dawką informacji jaką od nas otrzyma jak również na tyle bezpiecznie, że będzie chciał zamknąć sprzedaż słowami „ BIORĘ to mieszkanie!”.

Plany na kolejne miesiące?

Planów i zamierzeń jest cała masa. Są projekty, które są w trakcie realizacji ale są również takie, które dopiero nabierają formy i zaczynamy nad nimi pracować. Dzięki wspaniałemu zespołowi, z którym mamy przyjemność pracować możemy realizować swoje pomysły i pasje. Powstaje myśl, później burza mózgów, rozpisujemy plany i harmonogramy, wyznaczamy cel i zamykamy go w przedziale czasowym. Już kilka tygodni temu rozpoczęliśmy prace nad kolejnym wieżowcem, który powstanie w Rzeszowie. W lutym organizujemy warsztaty deweloperskie, na których podzielimy się naszą wiedzą z osobami, które planują swoją przygodę z nieruchomościami. Ciągle zagłębiamy wiedzę w branży hotelowej i planujemy duże kampanie marketingowe. W ostatnich dniach wpadły kolejne pomysły na otwarcie zupełnie nowych firm ale chcemy podejść do tematów profesjonalnie. Przygotowujemy się i zbieramy wiedzę. Właściwie to energia nie opada a wręcz przeciwnie – rośnie.

Rozmowa Dla MTV24.TV – Ilona Adamska / I.D.MEDIA


Opracował :  FONOMEDIA  GROUP   dla  MTV24.TV
Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica