Srebrny Jubileusz Zespołu Tańca Artystycznego "Miniatury".

Srebrny Jubileusz Zespołu Tańca Artystycznego "Miniatury".
Zespół Tańca Artystycznego "Miniatury" swiętuje "Srebrny Jubileusz". Z tej okazji w sali widowiskowej Pijalni Głównej 27 pażdziernika (sobota) w sali widowiskowej Pijalni Głównej przygotowano barwne widowisko baletowe, które zgromadziło tłumy widzów.

Przepiękne tańce baletnic, ich kolorowe stroje zawsze przyciągają uwagę widowni, która nagradza każdy występ gromkimi brawami. Zespół Tańca Artystycznego "Minatury" jest bowiem bardzo dobrą wizytówka Krynicy -  Zdroju. Prezentuje sztukę tańca i baletu na najwyższym poziomie.
*****
Zespół Tańca Artystycznego "Miniatury" powstał w 1986 roku. Jego założycielem był Władysław Szlęk, artysta baletu i choreograf z Krakowa. Zespół ma w swoim dorobku kilkaset przedstawień, liczne koncerty zarówno w kraju, jak i zagranicą / Słowacja, Włochy /. W "Miniaturach" tańczy około 70 dziewcząt w wieku od 6 do 18 lat z Krynicy-Zdroju i okolic. Obecnym kierownikiem i choreografem jest Małgorzata Malczak. Choreografia układana jest do najpiękniejszych fragmentów muzyki baletowej.
 
Andrzej Gulewicz & Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2016-03-16 13:02:50 - BoB ip:31.175.44.244
Miałem przyjemność oglądać zespół Miniatury będąc w Krynicy. Byłem na trzech koncertach, jestem pod ogromnym wrażeniem, piękne przedstawienie wykonane z ogromnym profesjonalizmem, wdziękiem, brawo serdecznie gratuluję i pozdrawiam gorąco cały zespół.
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica