Stanisław Soyka ponownie zaśpiewał w Krynicy.

Stanisław Soyka ponownie zaśpiewał w Krynicy.
W sobotni, (23 maja) wieczór w ramach cyklu „Krynica – Źródłem Kultury” koncertował Stanisław Soyka, wokalista jazzowy, pianista, kompozytor. Muzyk nie po raz pierwszy gościł w uzdrowisku. Poprzednio wystąpił na 46. Festiwalu im. Jana Kiepury.

Stanisław Soyka (ur. 1959), wokalista jazzowy, skrzypek, pianista, gitarzysta i kompozytor, poeta. Miał 7 lat, gdy wraz z ojcem zaczął śpiewać w chórze kościelnym. Następnie ukończył liceum muzyczne (klasa skrzypiec). Jest absolwentem Wydziału Kompozycji i Aranżacji Akademii Muzycznej w Katowicach. Na estradzie zadebiutował w listopadzie 1979. W warszawskiej Filharmonii Narodowej zaśpiewał wtedy utwory Raya Charlesa, Carole King i Beatlesów. Artysta komponuje i wykonuje pieśni poświęcone miłości, jej braku, tęsknocie oraz spełnieniu. W jego dorobku znajduje się ponad 30 albumów. Nigdy nie poddaje się modom i trendom.
    23 maja Stanisław Soyka wystąpił w ramach cyklu „Krynica – Źródłem Kultury. W 2012 roku był gościem 46. Festiwalu im. Jana Kiepury. Wystąpił wówczas z w koncercie "Muzyka (Nie) Pozważna" Stanisław Soyka & Orkiestra.

Małgorzata Kareńska fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica