Szlakiem Św. Jakuba do Santiago de Compostela.

Szlakiem Św. Jakuba do Santiago de Compostela.
Jacek Bodziony z Krynicy – Zdroju, wraz z rodziną i przyjaciółmi ubiegłego lata wybrał się rowerem szlakiem Św. Jakuba do Santiago de Compostela. Wczoraj (28 kwietnia) w ramach „Klubu Podróżnika” opowiadał o tej wyprawie w Bibliotece Publicznej.

We wtorek (28 kwietnia), w czytelni Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie „Klubu Podróżnika”. Zainteresowanie było tam duże, że nie dla wszystkich starczyło miejsca i krzeseł. Tym razem tematem była wyprawa rowerowa Jacka Bodzionego, jego bliskich i grona przyjaciół do Santiago de Compostela szlakiem Św. Jakuba. To jednen z najważniejszych i najstarszych chrześcijańskich szlaków pątniczych. Do jego odrodzenia przyczynił się Ojciec Święty Jan Paweł II.  –" Na początku miała to być tylko przygoda. Wycieczka, podczas której będzie można zobaczyć wspaniałe widoki, poznać nowe miejsca. Potem okazało się, że ta wyprawa stała się dla mnie pielgrzymką, przeżyciem duchowym. Ale także oderwaniem się od codzienności". – mówił Jacek Bodziony – „Dlatego chciałbym raz jeszcze powrócić do Santiago de Compostela, tym razem już… pieszo. Największe wrażenie zrobił na mnie moment wjazdu, sama Katedra i grób św. Jakuba”.
   Podczas dwóch i pół tygodnia rowerzyści pokonali 850 kilometrów. Trasa rozpoczęła się we Francji, w zachodnich Pirenejach, od miejscowości Saint – Jean - Pied- de -Port, potem prowadziła przez górzystą, północną część Hiszpanii. Prelekcję zilustrował krótki film. Organizatorem spotkania „Klubu Podróżnika” była Biblioteka Publiczna w Krynicy – Zdroju.

Małgorzata Kareńska fot. aut.


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica