Teresa Lipowska – gościem „Spotkań z pasjami”

Teresa Lipowska   – gościem "Spotkań z pasjami"
Biblioteka Publiczna w Krynicy – Zdroju bierze udział w projekcie „Spotkania z pasjami”. Do tej pory uczestnicy cyklu za pomocą wideo konferencji mieli okazję porozmawiać m.in. z aktorkami: Krystyną Jandą, a ostatnio (26 września) – Teresą Lipowską. 
 
„Spotkania z pasjami” są skierowane głównie do seniorów. Projekt ma na celu ich aktywizację społeczną, zachęcenia do dyskusji, rozbudzanie chęci dzielenia się wiedzą oraz pasjami. - Biblioteki biorące udział w projekcie łączą się chatem on – line z zaproszonym gościem. Motywem przewodnim spotkań są pasje. Ich uczestnicy mogą zadawać pytania. Prowadzący program wybiera najciekawsze, a goszcząca w studiu osoba na nie odpowiada. W sumie do listopada odbędzie się dwanaście spotkań. – wyjaśnia Magdalena Krzeszowska, dyrektor Biblioteki Publicznej. 
    W czwartkowe przedpołudnie wirtualnie w bibliotece gościła Teresa Lipowska, aktorka teatralna i filmowa. Ostatnio znana głownie z roli Barbary, seniorki rodu Mostowiaków w serialu „M jak miłość”. – "Cieszę się bardzo, że mogę się z wami spotkać. – Tak rozpoczęła wirtualne spotkanie aktorka. Teresa Lipowska opowiadała między innymi o początkach swojej kariery zawodowej. – Chciałam zostać lekarzem, ale moja polonistka zachęciła, abym złożyła papiery do Szkoły Teatralnej. Nie miałam żadnej nadziei, że zdam. Wydawało mi się, że aktorka to typ urody Sofii Loren czy Giny Lollobrigidy. A ja byłam dosyć korpulentna ze słowiańską urodą. Ale zdałam, i tak się zaczęło”. 
   Bohaterami „Spotkań z pasjami” byli wcześniej – obok Krystyny Jandy - również Agnieszka i Marcin Kręgliccy - rodzeństwo kucharzy i restauratorów, którzy od wielu lat zaangażowani są w promocję świadomego odżywiania się. Oboje prowadzą telewizyjny program kulinarny oraz piszą artykuły dotyczące żywienia. 
    Na kolejne spotkanie Biblioteka Publiczna w Krynicy – Zdroju zaprasza 3 października (czwartek) o godzinie 11. Projekt edukacyjno – animacyjny dla seniorów realizuje Fundacja Orange w ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. 
 
(MK)
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica