Turystyczna polsko - słowacka integracja.

Turystyczna polsko - słowacka  integracja.
Od pięciu lat jesienią krynicki Zarząd Oddziału PTTK organizuje Polsko - Słowacki Rajd Sąsiadów. Tegoroczną myślą przewodnią była integracja polskich i słowackich środowisk turystycznych. W imprezie wzięło udział 27 Polaków i 38 Słowaków.

Wzorem ubiegłych lat rajd miał charakter pieszej górskiej wyprawy turystycznej. Trasa prowadziła z Gabonia drogą dojazdową do schroniska na Prehybie. Wędrówka - przerywana postojami na odpoczynek - trwała 2 godziny. Na szczycie uczestników rajdu przywitała zimowa sceneria - śnieg pokrywający nie tylko najwyższe drzewa, ale również drogę i łąki oraz mgła. Z powodu panującego chłodu wchodzący na Halę Prehyba kierowali kroki od razu do schroniska, gdzie czekał na nich ciepły posiłek. Po tym przyszła pora na zejście niebieskim szlakiem do Rytra. Schodzenie utrudniały niesprzyjające panujące warunki atmosferyczne, śliskie liście pokryte śniegiem oraz zalegające miejscami na szlaku błoto. Pomimo trudności wszyscy bezpiecznie dotarli do Doliny Roztoki Ryterskiej. Na pamiątkę wspólnej wyprawy Polacy podarowali Słowakom pamiątkowe wydawnictwa turystyczne o Beskidzie Sądeckim.     
    Koordynatorami rajdu byli: Stanisław Winter, prezes oddziału PTTK, Władysław Maternicki, sekretarz oddziału oraz Dariusz Olbrycht, pracownik ds. statutowych. Impreza została dofinansowana ze środków UM w Krynicy - Zdroju oraz Stowarzyszenia „Klucz Muszyński”.

(MK ) fot.Dariusz Olbrycht PTTK Krynica-Zdrój


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: PTTK Krynica-Zdrój

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica