W niedzielę rusza Święto Dzieci Gór.

W niedzielę rusza Święto Dzieci Gór.
Będzie radośnie, kolorowo i… kamracko. Po raz dwudziesty piąty na Sądecczyźnie rusza Święto Dzieci Gór. W tym roku wydarzenie, które odbędzie się w dniach 23 – 30 lipca, zagości m.in.: w Krynicy i Muszynie.
 
W 25. Festiwalu Święto Dzieci Gór wystąpią zespoły z Jakucji, Węgier, Turcji, Indonezji, Meksyku, Indii i Macedonii. Ich kamratami będą Piecuchy (Nawojowa), Małe Oldrzychowice (Zaolzie/Czechy), Orawskie Dzieci (Lipnica Wielka), Mali Łoniowiacy (Łoniowa), Mali Wiyrchowianie (Bukowina Tatrzańska) oraz Mali Szczyrzycanie (Szczyrzyc). W Krynicy – Zdroju wystąpią w dniach 24 – 26 lipca oraz 28 lipca, a w Muszynie – 29 lipca.
    Festiwal rozpocznie msza św. w bazylice św. Małgorzaty (23 lipca) w Nowym Sączu. O godz. 19. 30, z ulicy Barskiej wyruszy barwny pochód uczestników. Następnie na rynku odbędzie się koncert inauguracyjny, zakończony pokazem sztucznych ogni.
   Podczas Festiwalu organizowane zostaną po raz 19. ogólnopolskie warsztaty instruktorskie, a także warsztaty LoveLudowe skierowane do wszystkich, chcących poznać tajniki powstawania tradycyjnych wzorów i motywów ludowych. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują minister kultury i dziedzictwa narodowego, marszałek województwa małopolskiego i prezydent Nowego Sącza.
 
(MK). fot. aut. arch. 


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica