W zimowy wieczór - „Strachy Na Lachy”

W zimowy wieczór - "Strachy Na Lachy"
Formacja muzyczna „Strachy Na Lachy” to kolejny gość zimowej edycji wydarzenia „Krynica – Źródłem Kultury”, który koncertował dla publiczności dzisiaj, w sobotni wieczór (30 stycznia).

Z inicjatywy Jarosława Wilka, prezesa Uzdrowiska Krynica – Żegiestów, przy współpracy krakowskiej agencji eventowej „Especto” oraz Burmistrza Miasta, w połowie stycznia ruszyła zimowa odsłona cyklu Krynica – Źródłem Kultury”. Na scenie Pijalni Głównej dotąd wystąpiły zespoły „Enej’, „Lady Pank”, „Coma” Luxtorpeda”, „Lao Che” a także wokalistka Kayah oraz „Kabaret Młodych Panów”.
   Dzisiaj, tj. 30 stycznia (sobota) na estradzie koncertowały „Strachy Na Lachy” – formacja ,której współzałożycielem jest Krzysztof Grabowski (pseud. „Grabaż”). Na powitanie muzycy wykonali utwór „Dzień Dobry Kocham Cię”, który w ankiecie słuchaczy „Programu Alternatywnego” zajmował drugie miejsce jako przebój 2005 roku
    Na swoim koncie ma sześć albumów płytowych. Ostatni z lutego 2013 roku nosi tytuł „!TO!”. O nim Grabaż na stronie SNL tak między innymi pisze – „No i wyszła nam płyta najbardziej czadowa i gitarowa, ze wszystkich albumów Strachów Na Lachy. No i sam zacząłem się jej trochę bać…Bo o ile w przypadku Dodekafonii byłem absolutnie pewien, że te piosenki mają swój ciężar gatunkowy o tyle w przypadku !TO! – teksty są po prostu lżejsze. Nie ma w nich wiele poezji, są to tylko zwykłe teksty piosenek. Chciałem napisać taką płytę – nie napinałem się, żeby pisać poezję. Chociaż kilku gości, którzy słyszeli tę płytę mówi, że to wciąż poezja jest. Nie ma tu takiej typowej, grabażowskiej gęstości tekstu”.
    Przed publicznością w Pijalni Głównej zagrają i zaśpiewają jeszcze m.in. Kamil Bednarek,”, „Lemon”, „Happysad”, „Afromental”, „Hey”, „Bracia” wraz z Krzysztofem Cugowskim, „Organek”, „Feel”, „Hey”, „Varius Manx” i Kasia Stankiewicz oraz Dawid Podsiadło.

(MK).
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica