Wielki sukces " Polsat SuperHit Festiwal 2016"

Wielki sukces " Polsat SuperHit Festiwal 2016"
Polsat SuperHit Festiwal 2016 zdecydowanym liderem weekendu
- łącznie ponad 9,2 mln widzów obejrzało trzy dni festiwalu.

Sopocki Hit Kabaretowy z rewelacyjnym wynikiem.

Trzy festiwalowe dni, siedem wyjątkowych koncertów, ponad siedemdziesiąt gwiazd, osiemdziesiąt dwa przeboje, blisko 300 artystów na scenie, w tym dwóch nagrodzonych wyjątkowym Bursztynowym Słowikiem. Tegoroczna druga edycja Polsat SuperHit Festiwal przeszła do historii. Publiczność w sopockiej Operze Leśnej zdobyli zarówno rockowi jubilaci z Lady Pank i IRY, jak również mistrz estrady Zbigniew Wodecki oraz subtelna Anna Wyszkoni. Na blisko trzy godziny w piątkowy wieczór scena amfiteatru przybrała najcenniejszy kolor platynowego kruszcu w „Koncercie Platynowym”, a w sobotę Opera Leśna rozbrzmiała najpopularniejszymi radiowymi hitami. Ostatni dzień Festiwalu należał do artystów kabaretowych, których oglądaliśmy w Sopockim Hicie Kabaretowym. Koncerty Polsat SuperHit Festiwal 2016 były najchętniej oglądanymi pozycjami programowymi weekendu – w sumie, średnie udziały trzech festiwalowych dni dały Telewizji Polsat pozycję lidera oglądalności w obu grupach audytoryjnych. Łączna widownia festiwalowych koncertów to ponad 9,2 mln widzów.
W piątkowy wieczór Polsat SuperHit Festiwal 2016 nie miał sobie równych w grupie 4+, zaś niedzielny koncert zdominował telewizyjny rynek w obu grupach badanych. Średnia minutowa widownia w trzy festiwalowe dni wyniosła niemal 2 mln 250 tys. widzów, co przełożyło się na wysokie udziały w obu grupach audytoryjnych - po 20,5%. Największą widownię zebrał niedzielny Sopocki Hit Kabaretowy, który przyciągnął przed telewizory średnio ponad 3 mln 350 tys. widzów. Bardzo wysokie były też udziały niedzielnego wieczoru – 28,5% w grupie 4+ i 29,3% w grupie wiekowej 16-49. Wśród najchętniej oglądanych znalazły się również „Koncert Platynowy”, który uzyskał średnio ponad 1,9 mln widzów, koncert „Radiowy Przebój Roku” ze średnią widownią ponad 1,95 mln oraz uwielbiany przez publiczność Zbigniew Wodecki. Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej wokalisty i muzyka obejrzało ponad 2 mln widzów, przy udziałach 18,6% wśród wszystkich badanych oraz 17,3% w grupie komercyjnej.

Druga edycja Polsat SuperHit Festiwal 2016 mogła zachwycić najbardziej wymagających widzów. Solidną dawką rocka, który brzmi najlepiej właśnie na żywo, obdarowali nas jubilaci pierwszego dnia: Lady Pank i IRA. Od 35 lat tacy sami Janusz Panasewicz i Jan Borysewicz udowodnili w Operze Leśnej,

że wciąż są w świetnej formie dając fenomenalny koncert. Gitarowe granie Lady Pank i przeboje takie jak „Mniej niż zero”, „Zostawcie Titanica”, „Zawsze tam gdzie ty”, „Marchewkowe pole” czy „Tańcz głupia tańcz” poderwały z miejsc sopocką publiczność, która jeszcze długo po koncercie zespołu wiwatowała i wywoływała muzyków ponownie na scenę. Zespół i jego wiernych fanów czekała tego wieczoru miła niespodzianka. Lady Pank został uhonorowany nagrodą Bursztynowego Słowika od lat związaną z sopockimi festiwalami. Kolejne trzy godziny widzowie spędzili z artystami „Koncertu Platynowego” których do udziału w wydarzeniu zaprosili sami widzowie kupując ich płyty. Usłyszeliśmy hity z platynowych krążków charyzmatycznego Dawida Podsiadło i romantycznego Andrzeja Piasecznego, doskonałego Perfectu i roztańczonego Eneja. Widzowie świetnie bawili się przy Braciach rockowych i braciach folkowych - Golec uOrkiestra, atramentowej Stanisławie Celińskiej, kolorowych Sound’n’Grace, kobiecej Ani Wyszkoni i męskim Grzegorzu Hyżym. Pierwszy raz po wielu miesiącach przerwy mogliśmy oglądać na deskach Opery Leśnej w Sopocie gościa specjalnego, młodą mamę, Sylwię Grzeszczak, która m.in. wykonała swoją premierową piosenkę „Tamta dziewczyna”. Pierwszy dzień Polsat SuperHit Festiwal 2016 zakończyliśmy jak rozpoczęliśmy - na rockowo, a to za sprawą jubileuszowego koncertu IRY pt. „Parę chwil”. Dzięki ich piosenkom na czterdzieści pięć minut przenieśliśmy się do początku lat 90-tych, gdy zespół zdobywał fanów i gigantyczną popularność takimi hitami jak „Mój dom” czy „Ona jest ze snu”. Piątkowy koncert IRY, podsumowujący 30 lat na scenie, miał dwa wzruszające momenty. Pierwszym był duet z Grzegorzem Markowskim i muzykami Perfectu w piosence „Autobiografia”, drugim zakończenie koncertu. Na finał IRA z towarzyszeniem ponad trzydziestu artystów „Koncertu Platynowego”, wykonała swój największy hit z ważnym przesłaniem, rockowy hymn „Nadzieja”.
Drugi dzień Festiwalu rozpoczął się koncertem artysty, na który w Operze Leśnej czekały setki widzów. Zbigniew Wodecki udowodnił, że jest twórcą ponadczasowym. Obchodzący jubileusz 40 - lecia artysta cieszy się niesłabnącą popularnością kolejnych pokoleń Polaków. Przed rokiem powrócił ze świetnym albumem „1976: A Space Odyssey”, czyli swoim fonograficznym debiutem tym razem nagranym ponownie na żywo z zespołem Mitch & Mitch. Podczas czterdziestopięciominutowego występu w Sopocie Zbigniew Wodecki kilkukrotnie podrywał z miejsc publiczność. Pierwszy raz przy piosenkach „Opowiadaj mi tak” i „Rzuć to wszystko co złe”, które w ubiegłym roku królowały na radiowych listach przebojów. Następnie publiczność na stojąco bawiła się przy hicie lat 80-tych „Chałupy Welcome To”, a następnie przy wielkim przeboju „Zacznij od Bacha”. W duecie z artystą w piosence „Z Tobą chcę oglądać świat” wystąpiła Natalia Szroeder, a ze skrzypkiem Mariuszem Patyrą - Zbigniew Wodecki wykonał ognistego „Czardasza”. W finale koncertu Zbigniew Wodecki otrzymał m.in. Bursztynowego Słowika z rąk prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. - „Mam zaszczyt i przyjemność wręczyć nagrodę artyście, który łączy pokolenia, pracowitemu jak pszczółka.” – mówił wręczając artyście nagrodę. Muzykowi platynową TeleKamerę Tele Tygodnia wręczyła redaktor naczelna tygodnika Agnieszka Trojanowicz, dodając: - „Swoją muzyką sprawia pan, że świat staje się piękniejszy.”
Drugi z koncertów wieczoru - „Radiowy Przebój Roku” zgromadził wykonawców największych hitów granych w minionym roku przez polskie rozgłośnie radiowe. W Operze Leśnej wystąpili m.in. Sarsa w hicie „Naucz mnie”, Margaret z utworem „Heartbeat”, Natalia Nykiel z piosenką „Bądź duży”, zespół Enej i ich „Zbudujemy dom”, LemON z „Jutrem”, zespół IRA z utworem „Wybacz”, Grzegorz Hyży i jego „Pusty dom” z płyty „Z całych sił” Grzegorz Hyży&Tabb, Kasia Popowska z przebojem „Lecę tam”, chór Sound’ n’ Grace z piosenką „Na pewno”, a Antek Smykiewicz zaśpiewał razem z publicznością swój hit „Pomimo burz”. W sumie w koncercie usłyszeliśmy niemal 20 radiowych hitów, a specjalną nagrodę czytelników dziennika „Fakt” za hit „Heartbeat” z rąk redaktora naczelnego Roberta Felusia odebrała Margaret. Wśród trzech najpopularniejszych radiowych przebojów ubiegłego roku znaleźli się zespół Video i ich piosenka „Wszystko jedno”. Drugie miejsce zajął chór Sound ‘N Grace ich hitowy „Dach”, a najczęściej odtwarzanym utworem była piosenka „Naucz mnie” Sarsy. Nagrodę wokalistce wręczył pełnomocnik Związku Producentów Audio – Video, mecenas Marek Staszewski.
Ostatni muzyczny akord drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal należał do jednej z najbardziej lubianych polskich wokalistek - Anny Wyszkoni. Artystka podsumowała 20 lat występów na scenach w całej Polsce i w nagraniowych studiach klimatycznym koncertem zatytułowanym „Życie jest w porządku”. Karierę rozpoczynała jeszcze przed maturą. Dziś ma na koncie cztery platynowe płyty i trzy złote, a jej przeboje, które nagrywa od 20 lat nuci cała Polska. Potrafi wzruszyć, ale i poderwać do tańca co udowodniła w Operze Leśnej. Ze sceny zabrzmiały m.in. „Czy ten Pan i Pani”, „Oczy szeroko zamknięte” czy „Biegnij przed siebie” oraz premierową piosenkę „Nie chcę Cię obchodzić”.
Ostatni dzień Polsat SuperHit Festiwal 2016 należał do artystów kabaretowych. Na scenie premierowe skecze, monologi i znane piosenki wykonywali między innymi kabarety Ani Mru Mru i Neo-nówka, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, oraz Cezary Pazura, Jerzy Kryszak, Marcin Daniec oraz aktorzy Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Kacper Kuszewski i zespół Leszcze. Sopocki Hit Kabaretowy zakończyła grupa VOX żegnając widzów przebojem „Szczęśliwej drogi już czas”.
Gospodarzami festiwalowych wieczorów byli Paulina Sykut – Jeżyna, Małgorzata Walewska, Agnieszka Hyży, Aleksandra Szwed, Ewa Błachnio, Krzysztof Ibisz, Maciej Rock, Maciej Dowbor, Piotr Bałtroczyk i Kamil Baleja (RMF FM) oraz Kabaret Skeczów Męczących.

Wspaniale widowisko telewizyjne , kolejny Sopocki Festiwal przygotowany przez ekipę telewizji Polsat , okazał się sukcesem , Jedynie  Margaret i Sarsa zapomnialy słowa "FESTIWAL" i ubrały się skandalicznie , ale każdy się ubiera jak w głowie ma , i faktycznie  Margaret i Sarse , można  wyśpiewać  "Zapomnij Mi" a  najlepiej  szybko zapomnieć o tych kreacjach i nieudolnym śpiewaniu Margaret.  Kolejne śpiewanie z Polsatem już za 12 miesięcy.


Opracował : Music Media Press
Poleca: MTV24.TV
Materiał  żrodłowy : Telewizja  POLSATKomentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica