Wystawa obrazów z kolekcji Anny Duczemińskiej. Kwiaty, pejzaze i ...

Wystawa obrazów z kolekcji Anny Duczemińskiej. Kwiaty, pejzaze i ...
Do 31 marca w BWA "Siedlisko" oglądać można wystawę złożoną z kolekcji obrazów Anny Duczemińskiej. Wśród nich znajdują się prace artystów: Christo i Christiana Prodanow, Marii Gawędy, a także Lesława Kużmy i Wilhelma Zygmunta. Ekspozycja prezentuje obrazy olejne i pastele.

- "Galeria w Pszczynie powstała z tęsknoty za Krynicą i Sądeczyzną. Zaprezentowane w Centrum Kultury obrazy są tematycznie związane z górami i tutejszymi klimatami.  - wyznała kolekcjonerka Anna Duczemińska.  Wystawa zawiera więc prace przedstawiające górskie krajobrazy, drewiane cerkiewki, wiejskie kościółki, ale także zabytkowy Stary Dom Zdrojowy oraz kwiaty. 
     Ekonomistka z zawodu, interesująca się sztuką Anna Duczemińska była gospodynią Galerii AD i Herbaciarni w Goczałkowicach - Zdroju (Pawilon Sanatoryjny "WRZOS"). Znajdowały się w niej obrazy olejne, akwarele, grafiki oraz haft ręczny. Obecnie kolekcjonerka poszukuje pomieszczenia dla swoich zbiorów pod Górą Parkową, ponieważ - z powodów ekonomicznych - zawiesiła działalność galerii w Goczałkowicach. Wcześniej Anna Duczemińska przez 21 lat prowadziła pensjonat Zbyszko w Krynicy - Zdroju, z której wyjechała w 2008 roku.

tekst i foto red. Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica