KWADRANS NA URODĘ : Zadbana młoda mama , skuteczna pielęgnacja

KWADRANS NA URODĘ : Zadbana młoda mama , skuteczna pielęgnacja
Easy_Fit Looker Restaurant ( www.easyfitlook.pl ) zaprasza na kolejne wydanie " Kwadrans Na Urodę " telewizji MTV24.TV , przy współpracy z Planetą Kobiet , dziś temat "Zadbana młoda mama , skuteczna pielęgnacja "

Stereotyp młodej i świeżo upieczonej mamy jest następujący: wieczne niewyspanie się, podkrążone oczy, brudne włosy i opuchnięta twarz. Narodzenie się dziecka to wspaniały czas, ale wiele kobiet zapomina wtedy o sobie. Zajęcie się na chwilę sobą, a nie dzieckiem dla młodych mam wiąże się z poczuciem winy. A jest to błąd!

W tym trudnym, ale i też pięknym okresie, nie powinniśmy zapominać o dobrym samopoczuciu. Pamiętaj, żeby nie porównywać się do innych i kierować się instynktem. Wystarczy niewiele, aby wrócić do formy i poczuć się odświeżoną.

Idź do fryzjera!

Wybierz się do salonu niedaleko domu, abyś czuła się pewnie. Ale pod żadnym pozorem nie wracaj, tylko dlatego, że będziesz tęsknić za dzieckiem. PAmiętaj, to jest czas dla ciebie, abyś odzyskała równowagę. Zaraz po ciąży zalecane jest farbowanie włosów z powodu burzy hormonów, ale nic nie szkodzi, jeśli odetniesz sobie końców, albo zrobisz delikatne pasemka. Wpisz w wyszukiwarkę hasło takie jak „dobry fryzjer Ursynów” i umów się na wizytę.

Zadbaj o włosy już teraz, bo po okresie ciąży są zapewne nieco podniszczone. Pamiętaj, że ci się to należy! Salony fryzjerskie i kosmetyczne często oferują łączone zapisy na te zabiegi, więc przy jednym wyjściu zyskasz podwójnie. Zrób sobie ciekawy manicure hybrydowy lub pedicure. To na pewno poprawi ci humor, a hybrydy utrzymują się dość długo.

Domowe sposoby na szybką pielęgnację

Domowe SPA na pewno poprawi ci samopoczucie i odświeży cerę oraz włosy. Wystarczy, że kilka razy w tygodniu zarezerwujesz sobie godzinę w wannie. Relaksująca kąpiel z olejkami albo solami do kąpieli zmiękczy twoją skórę. Podczas kąpieli wykonać też peeling całego ciała, który oprócz złuszczenia naskórka, sprawi ci mały masaż.

No i nie zapominaj o ulubionych świecach! Dłuższa kąpiel to też idealny moment na nałożenie maseczki na twarz i na włosy. Możesz też zająć się swoimi stopami i lekko je spumeksować. Idealnym pomysłem jest też poczytanie książki albo obejrzenie podczas kąpieli odcinka ulubionego serialu.

Depilacja: wróć do gładkości

U większości kobiet podczas ciąży włosy robią się grubsze i ciemniejsze. Delikatniejsza skóra i rosnący brzuszek są kolejnymi czynnikami utrudniającymi dbanie o gładką skórę. Po urodzeniu dziecka znowu brakuje na to czasu, a przecież gładka skóra szybko i łatwo sprawia, że znowu kobiety czują się seksowne.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne oferują dużą rangę zabiegów depilacji. Jeśli boisz się tego, że skóra jest jeszcze nieprzygotowana na depilacje woskiem, to wypróbuj depilację karmelem: jest ona mniej bolesna, a karmel składa się z naturalnych składników łagodzących podrażnienia.

Opracował ; MTV24.TV ( 2019)
Współpraca : Ilona Adamska - PLANETA KOBIET

Partnerem działu "KWADRANS NA URODĘ" jest : www.easyfitlook.pl - ZDROWE ODRZYWIANIE PRZEZ CAŁY ROK >
Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica