275 mieszkańców uzdrowiska przebadało serca

275 mieszkańców uzdrowiska przebadało serca
Podczas kampanii „Ciśnienie na Życie”, która w ostatnich dniach odwiedziła Krynicę - Zdrój, przebadało się 275 osób. . Okazuje się, że wiek serca 70 proc. przebadanych jest średnio wyższy o 13 lat od metrykalnego!
 
Każdy, kto 14 sierpnia przybył do Centrum Handlowego Pasaż Krynicki, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, a także zbadać wiek swojego serca. W ramach kampanii „Ciśnienie na Życie” wykwalifikowany personel medyczny przeprowadzał badania oraz udzielał porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia. Okazuje się, że wiek serca proc. przebadanych jest średnio wyższy o 13 lat od wieku metrykalnego! Na szczęście można to zmienić. Systematyczne badania profilaktyczne, a także zdrowy, aktywny tryb życia są najskuteczniejszymi formami walki ze schorzeniami układu krążenia.
      U osób zdrowych prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 – 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm/Hg). Więcej informacji na temat kampanii „Ciśnienie na Życie” na stronie www.cisnienienazycie.pl.

(MK) fot. organizatora

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica