KWADRANS ZDROWIA Planeta Kobiet dla MTV24.TV :JESTEM W DRODZE PO ZDROWIE

KWADRANS ZDROWIA  Planeta Kobiet dla MTV24.TV :JESTEM W DRODZE PO ZDROWIE
Poleca: MTV24.TV
Materiał dzięki uprzejmości Ilony Adamskiej i portalu Planeta Kobiet.Fundacja „Jestem w drodze” jest jednym ze zwycięzców czwartej edycji konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, organizowanego przez Fundację NUTRICIA oraz Federację Polskich Banków Żywności.

W ramach działań rozpoczynamy cykl aktywności mających na celu wzrost świadomości i edukację na temat prawidłowych nawyków żywieniowych wśród kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz przyszłych rodziców, rodziców i opiekunów dzieci w 1. roku życia w zakresie:

• popularyzacji 6 złotych zasad zdrowego odżywiania na 1000 pierwszych dni,
• zwrócenia szczególnej uwagi na jakość i bezpieczeństwo żywności podawanej dzieciom do ukończenia 1. roku życia,
• upowszechnienia i promocji idei 1000 pierwszych dni.

W ramach projektu wszystkie obecne i nowe uczestniczki akcji „Jestem w drodze” otrzymywać będą drogą mailową materiały edukacyjne oraz zaproszenia na bezpłatne webinaria. W projekt zostaną zaangażowani: specjalista dietetyk, doradca laktacyjny oraz położna środowiskowa.

Do 10 współpracujących z fundacją szkół rodzenia zostanie wysłany poradnik przygotowany w ramach edukacyjnego programu „1000 pierwszych dnia dla zdrowia” (koniecznie zgłaszajcie w swoich szkołach możliwość otrzymania od nas bezpłatnego poradnika!), natomiast do 500 nowych uczestniczek akcji zostaną wysłane edukacyjne ulotki wraz ze znaczkiem JESTEM W DRODZE.

Jak zamówić znaczek JESTEM W DRODZE i dołączyć do działań realizowanych w ramach projektu?

Wystarczy, że przyszła mama wypełni formularz zgłoszeniowy na www.jestemwdrodze.pl i poda imię, nazwisko, adres do korespondencji i email. Po potwierdzeniu zamówienia, w przeciągu kilku dni przesyłka dotrze na miejsce – do każdego miasta w Polsce.

Czy wiesz, że 1000 pierwszych dni życia Twojego dziecka, już od poczęcia, ma fundamentalne znaczenie dla jego zdrowia teraz i w dorosłym życiu? Jeszcze długo po narodzinach, w okresie karmienia piersią i rozszerzania diety dziecka intensywnie rozwija się jego mózg, kształtuje się układ odpornościowy, dojrzewa układ pokarmowy i programuje się metabolizm. W tym czasie także kształtują się nawyki żywieniowe. Poprzez prawidłowe żywienie w okresie tego intensywnego rozwoju i wzrostu, masz realny oraz długotrwały wpływ na zdrowie dziecka teraz i w przyszłości.

Dbaj o jakość i bezpieczeństwo wybieranych produktów oraz komponowanie diety dziecka przez 1000 pierwszych dni życia ze względu na jego wyjątkowo wrażliwy organizm: karm swoje dziecko wyłącznie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia, wybieraj bezpieczną żywność przeznaczoną specjalnie dla niemowląt i małych dzieci, która posiada oznaczenie wieku na opakowaniu.

Jeśli chcesz zaspokoić pragnienie dziecka, podawaj mu do picia wyłącznie wodę. 1000 pierwszych dni to niepowtarzalne okno możliwości dla rozwoju Twojego dziecka!

KWADRANS ZDROWIA  DLA MTV24.TV   prezentuje  PLANETA KOBIET  ( www.planetakobiet.com.pl )
Opracował : Music Media Press dla MTV24.TVKomentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica