Biskup Skworc modlił się za pracowników służby zdrowia.

Biskup Skworc modlił się za pracowników służby zdrowia.
18 października (wtorek) w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Czarnym Potoku odprawiona została msza święta w intencji pracowników Służby Zdrowia. Nabożeństwo celebrował ks. Wiktor Skworc, biskup tarnowski.

- "W ten dzień w kalendarzu liturgicznym wspominany św. Łukasza, patrona lekarzy i pielęgniarek oraz wszystkich tych, którzy służą ludzkiemu zdrowiu. W jego Ewangelii znajdujemy podstawowe nauczanie Jezusa o codziennym przyjmowaniu krzyża. Ma ono szczególną wartość zwłaszcza dla tych, którzy zajmują się ludzkim cierpieniem" -
mówił ks. biskup Wiktor Skworc. - "Wewnętrzna zgoda na dźwiganie krzyża to długi i trudny proces, przez który przechodzą ludzie dotknięci chorobą. W takich momentach nieoceniona jest obecność i krzepiące słowo drugiego człowieka. To ważna misja lekarzy i pielęgniarek, bo cierpienie woła o miłość i bliskość" . Za przykład podał postać Matki Teresy z Kalkuty, ubogiej albańskiej zakonnicy, która pomagała chorym. Święto Pracowników Służy Zdrowia wpisało się w jubileusz 225. lecia diecezji tarnowskiej, a także 60. lecie istnienia wspólnoty parafialnej na Czarnym Potoku.

 (MK)

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica