Chwalcy Pana. "Kolęda płynie z Wysokości".

Chwalcy Pana. "Kolęda płynie z Wysokości".
W kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP (15 stycznia) wierni dwukrotnie wysłuchali koncertu „Kolęda płynie z Wysokości” w wykonaniu grupy muzyczno - wokalnej „Chwalcy Pana” . Wśród kolęd i pastorałek nie zabrakło "Gore Gwiazda Jezusowi" i "Cicha noc".

 Dwudziestojednoosobowy zespół "Chwalcy Pana" (13 wokali, 7 muzyków i 1 osoba odpowiedzialna za sprawy techniczne - nagłośnienie i sprzęt) zaprosił wiernych na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek przy żłóbku: m.in. „Gore Gwiazda Jezusowi”, „Jezusa Narodzonego”, „Błogosławmy Dzwonkami”, oraz „Cicha Noc”. Kolędowaniu towarzyszyło czytanie Słowa Bożego.
   Po raz pierwszy z podobnym koncertem „Chwalcy Pana” wystąpili cztery lata temu w sądeckiej farze. Od tamtego czasu, każdego roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia młodzi ludzie kolędują w parafiach, dzieląc się dobrą nowiną o narodzeniu Jezusa Chrystusa. - W Krynicy byliśmy dwa miesiące temu. Prowadziliśmy wówczas modlitewne czuwanie, a ponieważ spodobała się nam tutejsza parafia poprosiliśmy ks. proboszcza o możliwość przyjechania z kolędą. Choć zima sroga i zasypane drogi, ale Pan Bóg pozwolił i udało się nam dojechać. - mówią członkowie zespołu.
     Zespół ewangelizacyjny „Chwalcy Pana” był gościem spotkania opłatkowego grup Apostolskich, Modlitewnych i Stowarzyszeń działających przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP.

MK

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica