Ekumeniczne nabożeństwo w krynickiej parafii greckokatolickiej.

Ekumeniczne nabożeństwo w krynickiej parafii greckokatolickiej.
Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. (19 – 26 stycznia). Z tej okazji we wtorek (21 stycznia) w krynickiej parafii greckokatolickiej pw. św Piotra i Pawła odprawiono nabożeństwo ekumeniczne. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Kościołów Chrześcijańskich z Muszyny, Krynicy – Zdroju oraz Nowego Sącza, a także tłumy wiernych.

Pierwsze pomysły międzywyznaniowych modlitw o jedność chrześcijan pojawiły się w XIX wieku. W obecnym terminie odbywają się one od 1908 roku, z inicjatywy ks. Paula Wattsona.
    Z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan wierni różnych Kościołów Chrześcijańskich spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i koncertach. To okazja nie tylko do wspólnej modlitwy, a także lepszego poznania się i zbliżenia członków różnych tradycji wyznaniowych. Zwyczajem przyjętym jest gościnna wymiana kaznodziei – w kościele danego wyznania kazanie wygłasza duchowny innej denominacji. Tegorocznym modlitwom przyświeca myśl -  „Czyż Chrystus jest podzielony?”. Zebrane podczas odprawianych w tym okresie mszy datki zostaną przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Syrii.
      Patronat honorowy nad Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan objął Starosta Powiatu Nowosądeckiego.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, ekumenia.pl

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica