Koncert Muzyki Cerkiewnej Chóru Parafii pw. św. Włodzimierza.

Koncert Muzyki Cerkiewnej Chóru Parafii pw. św. Włodzimierza.
W cerkwi pw. św. Włodzimierza w Krynicy – Zdroju odbył się (19 czerwca) Koncert Muzyki Cerkiewnej w wykonaniu Chóru Parafii pod dyrygenturą Piotra Trochanowskiego.

W ramach Koncertu Muzyki Cerkiewnej wysłuchać można było 11 utworów Chóru Parafii, którym dyryguje Piotr Trochanowski. Chór bazuje na łemkowskiej tradycji śpiewów cerkiewnych. W repertuarze ma też kompozycje rosyjskich, ukraińskich oraz bułgarskich twórców. Zespół był wielokrotnie nagrywany przez Polskie Radio i Telewizję Polską.
   Dwa lata temu ks. Piotr Pupczyk, proboszcz krynickiej parafii pw. św. Włodzimierza otrzymał od Jana Golonki, starosty nowosądeckiego płytę z nagraniami pieśni w wykonaniu Chóru Parafii pod dyrekcją Piotra Trochanowskiego. Jest to pierwszy, zapisany dorobek 25 – lecia chóru, który wyszedł w rocznicę jego założenia. Na płycie znalazły się fragmenty liturgii, odprawianej w niedziele i święta. Krążek utrwala pracę chórzystów, a także zachęca, aby posłuchać ich w cerkwi na żywo. Płyta znalazła się w Fonotece Powiatu Nowosądeckiego.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica