Limanowa. Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży

Limanowa. Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży
W dniach 1 – 2 maja nastąpiła peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży Okręgu Limanowskiego. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. biskup ordynariusz diecezji tarnowskiej Andrzej Jeż, przedstawiciele władz lokalnych, animatorzy wraz z wolontariuszami ŚDM z całego okręgu.

Okręg limanowski powitał Symbole ŚDM jako pierwszy w diecezji tarnowskiej. - Była to jedyna okazja w życiu, aby móc stanąć tak blisko Symboli Światowych Dni Młodzieży i poczuć moc, która z nich biła na kilometry, a na pewno do Krakowa. Całości dopełniła wspaniała – już czwarta – Moc Uwielbienia, podczas której wielbiliśmy naszych gości – mówił Michał Tokarczyk, animator, koordynator peregrynacji ŚDM w Limanowej. 
     Krzyż wraz z Ikoną przybył prosto z Gniezna. - Młodzi z całego świata ciągną do Krzyża, do Jezusa, który się pod nim ukrywa; […] kontemplujcie Krzyż jako znak niewypowiedzianej miłości – mówił pasterz do młodych. – dodał biskup tarnowski Andrzej Jeża podczas Eucharystii. Wierni mieli również okazję adorować Symbole poprzez pocałunek. Gestem tym zawierzali swe życie Bożej Opiece. Wieczorem odbył się Apel Maryjny, w czasie którego młodzi modlili się do Matki Bożej w intencji Ojczyzny i Kościoła.
  Drugiego dnia uczestniczyli w nabożeństwie zwanym Drogą Światła. Jej celem, było ukazanie Zmartwychwstania Jezusa jako kluczowego wydarzenia w przeżywaniu wiary. To wtedy właśnie symbolem największej miłości stał się Krzyż.
  W Bazylice pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej odbyła się Msza Święta dla chorych, niepełnosprawnych z udziałem młodzieży. Ponadto Symbole odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Szczyrzycu oraz Szpital Powiatowy. Następnie podczas Godziny Miłosierdzia młodzież odmawiała koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa ta zakończyła peregrynację w okręgu limanowskim i Symbole zostały przewiezione do następnych miejscowości, w których kolejne grupy młodych są gotowe wypełnić misję podyktowaną przez Jana Pawła II.
   Symbole pożegnano radosnym: „Do zobaczenia w Krakowie!”, a młodzież wraz z okręgowym koordynatorem Biura ŚDM w Limanowej ks. Marcinem Baranem z radością w sercu wspomina te dwa intensywne dni.

Oprac. MK na podstawie tekstu Magdaleny Dębskiej/ Okręgowe Biuro Medialne
Fot. Katarzyna Antosz/Diecezjalne Biuro Medialne
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica