Piotr Stępniak ''Gepard". Bóg odmienił jego życie.

Piotr Stępniak ''Gepard". Bóg odmienił jego życie.
Piotr Stępniak pseudonim „Gepard" ponad 20 lat przesiedział za kratkami. Na swoim niechlubnym życiowym koncie ma kradzieże, rozboje, handel ludźmi, bronią oraz narkotykami. W więzieniu nawrócił się, spotkał Boga.

Piotr Stępniak miał trudne dzieciństwo z rodzicami alkoholikami. Najpierw były drobne kradzieże, poprawczak. Później pierwsze poważniejsze wyroki w więzieniach całego kraju. W końcu stał się groźnym przestępcą, dilerem narkotyków, handlarzem bronią i młodymi kobietami. W zakładach karnych spędził ponad 20 lat. Wiele razy próbował popełnić samobójstwo. Obecnie jeździ po całym kraju na spotkania z ludźmi, głównie młodymi. W zakładach karnych, szkołach i innych miejscach głosi swoje świadectwo. Przestrzega przed narkotykami, alkoholem i przestępczym półświatkiem.
  Na jedno z miejsc spotkań wybrał Krynicę – Zdrój. Opowiadał o swojej kryminalnej przeszłości. - Sprzedawałem młodym ludziom narkotyki, zajmowałem się handlem bronią, handlowałem kobietami, pomagając w przemycaniu ich do domów publicznych na Zachodzie, byłem kibolem. Nienawidziłem wszystkich, drugiego człowieka, do tego stopnia, że życie ludzkie było dla mnie niczym.  Co odmieniło jego życie?  - Byłem na spacerze, gdy ktoś mi powiedział, że Jezus mnie kocha. Pobiłem tego człowieka, znów trafiłem do więzienia, ale te słowa ciągle pulsowały mi w głowie. Nigdy nie chodziłem do kościoła, w moim domu to butelka była Bogiem.  Dziś ma dom, żonę, dzieci. O swojej historii opowiada ku przestrodze. 

(MK) fot.aut. 


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica