Promocja albumu "Parafialny Jordan. Chrzcielnice Diecezji Tarnowskiej"

Promocja albumu "Parafialny Jordan. Chrzcielnice Diecezji Tarnowskiej"
W ramach diecezjalnych obchodów Jubileuszu Chrztu Polski w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie odbyła się promocja albumu "Parafialny Jordan. Chrzcielnice Diecezji Tarnowskiej". Autorem zdjęć jest Kamil Bańkowski - sądecki fotografik.

Wydawnictwo nawiązuje do rocznicy 1050 lecia Chrztu Polski. Poprzez pokazanie wszystkich chrzcielnic w diecezji tarnowskiej, w sposób symboliczny akcentuje najważniejsze wydarzenie w historii. - „Wydanie albumu to inicjatywa bp Andrzeja Jeża, na którego zaproszenie Nowy Sącz stał się jednym z partnerów albumu - mówił prezydent Ryszard Nowak. - „Zachęcam do nabywania tego pięknego albumu, tym bardziej że autorem zdjęć jest sądeczanin Kamil Bańkowski”. Prezydent jako partner wydawnictwa odebrał z rąk bp Andrzeja Jeża jeden z pierwszych egzemplarzy albumu.
*****
Kamil Bańkowski - sądecki fotografik, autor zdjęć do albumu "Parafialny Jordan. Chrzcielnice Diecezji Tarnowskiej". Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. Dominujące tematy jego fotografii to krajobrazy i architektura. Bardzo często utrwala też niezwykle i unikalne chwile jakie ma okazję obserwować na terenie Sądecczyzny, całej Małopolski, a także Słowacji.
Wydawnictwo „Parafialny Jordan. Chrzcielnice Diecezji Tarnowskiej" prezentuje chrzcielnice znajdujące się w kościołach parafialnych diecezji tarnowskiej. Przypomina też znane i zasłużone osoby, które przy tych chrzcielnicach przyjmowały chrzest.  

Oprac. (MK) fot. UM Nowy Sącz.  
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica