Rzym. Włodzimierz Oleksy weżmie udział w kanonizacji Jana Pawła II.

Rzym. Włodzimierz Oleksy weżmie udział w kanonizacji Jana Pawła II.
Radny powiatu, Włodzimierz Oleksy dotarł pieszo (11 kwietnia) z pielgrzymką do Watykanu. Samorządowiec weźmie udział w kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Z rodzinnej Wojkowej wyruszył 1 marca.

Z rodzinnej Wojkowej Włodzimierz Oleksy wyruszył 1 marca. Kilka dni temu dotarł do „Wiecznego Miasta”, gdzie modlił się nad grobem Ojca Świętego. Tutaj pozostanie do kanonizacji dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. W organizacji pielgrzymki wsparło go wiele osób.
     Tegoroczna, piesza pielgrzymka do Rzymu jest trzecią w jego życiu. W pierwszą udał się będąc jeszcze uczniem techniku (marzec, 1981 r), a w kolejną – już jako burmistrz Muszyny. (2000). To pierwsze rzymskie pielgrzymowanie odbyło się w okresie, gdy rozkwitała „Solidarność”. - Przydrożne stragany Rzymu pachniały tęczą świeżych kwiatów. Jakżeż łapczywie chłonąłem tę bajeczną atmosferę, uroki, które dotychczas nieznane były nawet w snach. I ta Jego ciepła postać, ojcowska serdeczność i autentyczna bezpośredniość, która ujęła mnie dogłębnie. – pisał w swoim „Dzienniku Pielgrzyma” - Łzy jak grochy spadały na posadzkę rezydenckich komnat. A Papież przytulił mnie i ucałował, a później żartobliwie dodał: To co? Na wagary to się do Rzymu przyszło?”.
   W Rzymie był również z pielgrzymką autokarową, tuż po śmierci Papieża. Uczestniczył wówczas w uroczystościach pogrzebowych przy Bazylice Santa Maria Maggiore (Matki Boskiej Większej).
 
Małgorzata Kareńska  Fot. Archiwum Włodzimierza Oleksego.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica