Schodzą z kanapy i … poruszają dusze

Schodzą z kanapy i … poruszają dusze
Rusz duszę! Pod taką nazwą rozpoczyna działalność Dzieło Powołań Diecezji Tarnowskiej w nowym roku formacyjnym. Celem dzieła jest zmiana myślenia ludzi na temat powołania, poprzez przybliżanie różnorakich jego aspektów i ukazanie powołania, jako marzenia Boga, wobec konkretnego człowieka.

Będzie dużo o powołaniu – być może dla wielu – z całkiem innej, nowej perspektywy. - 'Każdy z nas jest powołany. Problem w tym, że wielu osobom, owo powołanie kojarzy się jedynie z księżmi i zakonnicami. Bóg przede wszystkim pragnie naszego szczęścia i w tym celu powołuje nas do istnienia, wyposaża w talenty, zdolności i tym samym zaprasza nas do udziału w dziele współtworzenia świata. - mówią organizatorzy - To, kim ktoś ma być, jaką drogą winien pójść, jaki zawód wykonywać, powinno być owocem rozpoznania tego Bożego marzenia wobec konkretnej osoby". 
    Dzieło współtworzone jest przez ludzi młodych, księży, kleryków oraz siostry zakonne, stąd spektrum podejmowanych działań jest szerokie i każdy, niezależnie od stanu, może znaleźć coś dla siebie. - "W ramach duszpasterstwa powołań podejmujemy równocześnie inicjatywy modlitewne, jak i dające możliwość rozwoju, poprzez spotkanie z aktualnym i żywym Słowem, zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Będą to m.in.: „Podpłomyki na śniadanie”, „Dycha dla księdza”, „Zapytaj biskupa” oraz rekolekcje dla młodych – dodaje ks. Marcin Baran, diecezjalny moderator Dzieła Powołań.
    W ramach inicjatywy powstała nowa strona internetowa www.rusz-dusze.pl , Dzieło jest też obecne na portalach społecznościowych. Od tego roku Dzieło Powołań Diecezji Tarnowskiej podlega pod Wydział Duszpasterstwa Młodzieży. 
 
Tekst organizatorów. 
oprac (MK) logo profilowe. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Zespół Rusz - dusze.pl

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica