W oczekiwaniu na ŚDM. Synajowa Krynica - młodzieży stolica!

W oczekiwaniu na ŚDM. Synajowa Krynica - młodzieży stolica!
Ponad trzy tysiące młodych osób, oczekujących na Światowe Dni Młodzieży, przybyło do Krynicy – Zdroju. Uczestniczyli oni w Trzecim Diecezjalnym Spotkaniu Młodych, którego tematem przewodnim było przymierze Boga z człowiekiem.

„Synaj” to Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016. Tym razem młodzi ludzie spotkali się 26 i 27 września pod Górą Parkową, a tematem przemyśleń było przymierze Boga z człowiekiem.
     W spotkaniu uczestniczyło ponad trzy tysiące osób. Nikt nie przewidywał aż tak dużej liczby! Krynica - Zdrój stała się w ten sposób stolicą młodości. - "Pijalnia, w której odbyła się msza ze słowem ks. Piotra Adamczyka, a później koncert zespołu „Propaganda Dei”, była zbiornikiem Miłości Chrystusa. Przelewały się tam strumienie łaski. – mówi Sylwia Łabuz - Niebo nie żałowało ożywczego deszczu podczas wędrówki na Górę Parkową. U celu trasy, 742 m n.p.m., odnowiliśmy przyrzeczenie chrzcielne, pisząc na podarowanych wcześniej kamieniach swoje imiona i wykrzykując z głębi serca: wierzę!"
    Ostatnim punktem meetingu było „Uwielbienie”. - "Byliśmy gośćmi Krynicy, ale tak naprawdę honorowym gościem spotkania był On. Trzeci SYNAJ napoił spragnione Chrystusa dusze młodych i - choć przechodzi do historii - trzeba przyznać, przeszedł też sam siebie, tym samym plasując się na podium imprez roku 2015". – dodaje Sylwia.

Małgorzata Kareńska fot. Katarzyna Antosz /Diecezjalne Biuro Medialne/

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Diecezjalne Biuro Medialne, własne

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica