200 biegaczy w IV edycji biegu Muszynianki

200 biegaczy w  IV edycji biegu Muszynianki
W  IV edycji Biegu Muszynianki na Zapopradziu w Muszynie w sobotę 27 kwietnia wystartowało ponad dwustu biegaczy w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

Wśród kobiet na trasie 5 km jako pierwsze wbiegły na linę mety: Anna Bodziony za nią Patrycja Świerczek a następnie Katarzyna Kmieć.
Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Rafał Sułkowski z Limanowej, drugi Jakub Burghardt z Muszyny oraz trzeci Mariusz Szkaradek.

W tegorocznym biegu brał udział również V-ce Burmistrz Muszyny Włodzimierz Tokarczyk, który powiedział przed startem - "Bieganie to moja pasja, ale podziwiam tych, którzy biegają dłużej ode mnie. Biegam od ośmiu lat i sprawia mi to dużo satysfakcji U mnie wszystko zaczęło się od Życiowej Dziesiątki w ramach biegów Forum Ekonomicznego".

Bieg Muszynianki to również starty na 1000 i 400 metrów dzieci i młodzieży. Na 400 metrów na linie mety wbiegli pierwsi Wiktoria Wolanin i Maciej Kuraś, a na 1 kilometr: Magda Skalniak i Jakub Tokarczyk.

Wyniki w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn są zaliczane do Grand Prix Małopolski i mini cyklu „Szlakiem Wód Zdrojowych na Sądecczyźnie”.

Bieg Muszynianki jest biegiem inauguracyjnym cyklu „Szlakiem Wód Mineralnych”. Kolejny bieg to bieg Kryniczanki, który odbędzie się w Starym Sączu, na trasach 3, 6 i 9 kilometrów .

Organizatorem Grand Prix Małopolski jest Fundacja „Festiwal Biegów”. Współgospodarzy: Fundacja Sądecka, Urząd Gminy Muszyna oraz Spółdzielnia Pracy Muszynianka, producent naturalnej wody mineralnej.


Andrzej Gulewicz MTV24
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica