Akademickie Mistrzostwo Polski dla Ewy Bulandy.

Akademickie Mistrzostwo Polski dla Ewy Bulandy.
Ewa Bulanda(team Luks Jas - Pol Krynica), studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego Wydziału Wychowania Fizycznego zdobyła Akademickie Mistrzostwo Polski. 17 i 18 maja w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej rozegrano Mistrzostwa Polski w Kick Boxingu Uczelni Wyższych w kategorii Kick Light.

Kryniczanka po dwóch wygranych pojedynkach 3 : 0  z Dominiką Ziemnicką (Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie Warszawa) oraz Iwoną Duklewską (Politechnika Warszawska) uplasowała się na miejscu pierwszym w kategorii - 50kg. Ponadto Ewa Bulanda została wybrana Najlepszą Zawodniczką Mistrzostw, a jej wynik pozwolił Uniwersytetowi Rzeszowskiemu zająć czwartą lokatę.
     W imprezie wzięło udział 90 studentów z 59 uczelni. Nie wszystkie studentki zdecydowały się na start w tych zawodach – pauzowały m. in. mistrzynie kick lightu, które za tydzień walczą w Pucharze Świata w Rimini : Dorota Godzina, Barbara Sewerynik i Paulina Frankowska!
 
*****
Ewa Bulanda jest siedmiokrotną Mistrzynią Polski w Kick-boxingu, a także Mistrzynią Europy Juniorek w kategorii Full- Contact (Portugalia,Faro 2007). Jest też dwukrotną Vice Mistrzynią Polski w Boksie (Grudziądz 2007, 2011), dwukrotną Mistrzynią Słowacji w Kick - boxingu, pięciokrotną zdobywczynią Pucharu Polski w Kick- boxingu, brązową medalistką Pucharu Świata (Włochy, Rimini 2010 r) oraz zdobywczynią Pucharu Polski Kobiet w Boksie 48 kg (Grudziądz 2011r.). Podczas rozegranych na krynickim Deptaku Otwartego Pucharu Polski (4 - 6 maja) dwukrotnie triumfowała w kategorii - 48kg, w wersji full contact oraz w kategorii - 50 kg, w wersji light contact

(MK) fot. team Luks Jas - Pol Krynica
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: www.uniwersytetrzeszowski.pl

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica