Gaviria, Conti, Ulissi w składzie Uae Team Emirates Na Tour De Pologne

Gaviria, Conti, Ulissi w składzie Uae Team Emirates Na Tour De Pologne
UAE Team Emirates to jedna z 18 drużyn UCI World Teams, które wystartują w 76. Tour de Pologne UCI World Tour. We wstępnym składzie ekipy znalazł się Fernando Gaviria, którego doskonale pamiętają polscy kibice. W 2016 roku Kolumbijczyk wygrał dwa etapy Tour de Pologne – w Katowicach i Rzeszowie. Na Tour de Pologne pojawi się także Włoch Valerio Conti, który w tym roku przez sześć dni jechał w różowej koszulce lidera Giro d’Italia. Na liście są także Diego Ulissi, Simone Consonni, Manuele Mori, Simone Petilli i Edward Ravasi.

- Tour de Pologne zawsze był bardzo interesującym wyścigiem dla naszego zespołu. To ważny moment w kalendarzu, który rozpoczyna drugą część sezonu. Wybierając siedmiu zawodników, którzy wystartują w wyścigu zawsze staramy się znaleźć równowagę między sprinterami i góralami. Chcemy jak najlepiej dobrać skład na konkretną trasę. Fernando Gaviria, Valerio Conti, Diego Ulissi to znakomici kolarze, którzy pokazali się z dobrej strony na polskich drogach. To dowód na to, że wystawiamy mocny skład i liczymy na dobrą postawę podczas Tour de Polognepowiedział Dyrektor Sportowy UAE Team Emirates Marco Marzano.

- UAE Team Emirates to drużyna najwyższej klasy z zawodnikami, którzy zawsze potrafią wyróżnić się na wyścigach, w których uczestniczą. Dobrze pamiętam zwycięstwa Fernando Gavirii w 2016 roku, które rozpoczęły jego karierę jako jednego z najlepszych sprinterów na świecie. Tour de Pologne to wyścig, który otwiera drzwi do kariery nowym gwiazdom i pozwala im zaistnieć na międzynarodowej arenie. Także Valerio Conti, który jechał w koszulce lidera na Giro d’Italia i Diego Ulissi to zawodnicy z fantastycznym talentem, którzy doskonale pasują do trasy Tour de Pologne. Dodatkową satysfakcję sprawia mi fakt, iż kolarze UAE Team Emirates startują na rowerach mojego wielkiego przyjaciela Ernesto Colnagopowiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie i zakończy 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

Andrzej Gulewicz  MTV24
Źródło: Biuro Prasowe Lang Team
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica