Jaworzyna. Dwa dni zmagań Spartan Race.

Jaworzyna. Dwa dni zmagań Spartan Race.
W Krynicy - Zdroju po raz kolejny (29 – 30 lipca) na Jaworzynie Krynickiej odbył się wyścig Spartan Race, największy bieg z przeszkodami organizowany dla zawodowców, amatorów oraz dzieci.

Każdego roku Spartan Race przyciąga do Krynicy – Zdroju ogromną ilość biegaczy nie tylko z Polski, ale i całej Europy oraz świata. Tegoroczna edycja trwała 2 dni, podczas których rozegrano 3 dystanse Sprint (5 km i ponad 20 przeszkód), Super (13 km i ponad 25 przeszkód) oraz Beast (20 km i ponad 30 przeszkód). Trasa usiana była różnymi przeszkodami. Zawodnicy pokonywali m.in.: wodę, błoto, drut kolczasty, ścianki wspinaczkowe czy skakali przez ogień. W zawodach wystartowało około 3 tysięcy biegaczy. Nie obyło się bez chwil grozy, łez ale też uśmiechu i duma. 
*****
Spartan Race jest czołowym na świecie biegiem z przeszkodami, opartym na treningach US Navy. Oferuje różne poziomy trudności i dystanse: Spartan Sprint, Spartan Super, Spartan Beast. Każdy z wyścigów cechują naturalne, jak i budowane przeszkody stworzone po to, aby sprawdzić sprawność psychofizyczną. Wszystkie wyścigi posiadają pomiar czasu i są stworzone w taki sposób, aby każdy po ich ukończeniu czuł się wykończony, ale zadowolony z siebie. Spartan wskazuje granice możliwości, wielu umacnia czy daje siłę na przyszłość.
 
(MK) fot. aut.

 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica