Karolina Riemen Żerebecka 8. w zawodach Pucharu Świata w Korei Południowej !

Karolina Riemen Żerebecka 8. w zawodach Pucharu Świata w Korei Południowej !
Karolina Riemen Żerebecka zajęła w niedzielę (28 lutego) 8. miejsce w zawo-dach Pucharu Świata rozegranych w PyeongChang w Korei Południowej, gdzie w 2018 roku odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Reprezentantka Polski po bardzo udanych kwalifikacjach, w których zajęła 7. miej-sce, rozbudziła apetyty na dobry wynik w pierwszych zawodach Pucharu Świata w PyeongChang. 8. miejsce jest wyrównaniem jej najlepszych wyników w tym sezonie. To właśnie na tej pozycji zakończyła przed dwoma tygodniami zawody Pucharu Świata w Idre Fjall oraz grudniową rywalizację w Montafon.
     „Dziś bardzo mało zabrakło mi do wejścia do finału. Po półfinale fotofinisz pokazał, że od walki o podium dzieliły mnie milimetry. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego wyniku. Pokazałam się z dobrej strony na trasie olimpijskiej. Następna i ostatnia szansa w tym sezonie by walczyć o wysokie lokaty to mój ulubiony Puchar Świata w Arosa. Trzymajcie kciuki.” – powiedziała zawodniczka wspierana przez TAURON Bachleda Ski.
     W zawodach w Korei Południowej najlepsza okazała się Austriaczka Andrea Limba-cher. Drugie miejsce wywalczyła Kanadyjka Kelsey Serwa a trzecia była pochodzące ze Szwecji Anna Holmlund, która prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
     Po Korei Południowej karuzela Pucharu Świata ski-cross zawita do Szwajcarii. Za-wody odbędą się w piątek 4 marca w Arosa.

Kontakt dla mediów :

Andrzej Lesiewski
andrzej.lesiewski@snowpr.pl
+48 512 348 232

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON wraz z GZE obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym sprzedawcą i dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wydobycie, TAURON Wytwarzanie, TAURON Ekoenergia, TAURON Ciepło, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż oraz TAURON Obsługa Klienta.
Andrzej Bachleda-Curuś II – (ur. 2 stycznia 1947 roku w Zakopanem) to najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski. Dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich – w 1968 roku w Grenoble, gdzie zdobył 6. lokatę w slalomie specjalnym oraz w Sapporo w roku 1972, plasując się na 9. pozycji w slalomie gigancie. W jego kolekcji znajdują się też medale Narciarskich Mistrzostw Świata - brąz za kombinację alpejską w Val Gardena w 1970 roku oraz srebro zdobyte w 1974 w St. Moritz w tej samej konkurencji. Wybitnym wynikiem było też 2. miejsce w slalomowej klasyfikacji Pucharu Świata i 6. miejsce w klasyfikacji generalnej w sezonie 1971/1972. Andrzej Bachleda-Curuś wielokrotnie tryumfował też na Zimowych Uniwersjadach i Spartakiadach Armii Zaprzyjaźnionych. Na najwyższym podium Mistrzostw Polski stawał aż 14 razy. W trakcie swojej kariery ścigał się z największymi legendami narciarstwa alpejskiego, takimi jak Jean Claude Killy czy Gustavo Thöni. Jest pierwszym Polakiem uhonorowanym prestiżową nagrodą „Fair Play” przyznawaną przez UNESCO. W 2009 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.


MTV 24
Źródło : Account Executive SNOW PR Events & Communications Warszawa


 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica