Kolarze 73. TdP na Sądecczyznę wjadą we czwartek!

Kolarze 73. TdP na Sądecczyznę wjadą we czwartek!
Nowy Sącz ponownie znalazł się na trasie 73. Tour de Pologne UCI World Tour, który dziś (12 lipca) startuje pod hasłem „Szlakiem historii”. Kolarze wjadą na Sądecczyznę z Zawiercia, 14 lipca (3 etap, 240 km). Stąd następnego dnia wyruszą do Przemyśla. (4 etap, 218 km).

73. Tour de Pologne nie tylko odkryje historię, ale również ją będzie tworzył. Rozpocznie się dziś, 12 lipca w Radzyminie, koło Warszawy pod hasłem - „Szlakiem historii”. W sumie wystartuje 18 najlepszych zawodowych grup świata należących do UCI World Teams oraz siedem drużyn z dzikimi kartami, w tym reprezentacja Polski.
    Wydarzeniem towarzyszącym będzie Tour de Pologne jest Nutella Mini Tour de Pologne. To cykl wyścigów dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat. W tym roku najmłodsi kolarze będą mogły rywalizować w sześciu miastach, w tym również w Nowym Sączu. Dla młodzieży w wieku 13-14 lat, posiadającej licencję kolarską zostanie rozegrany Puchar Młodzików. Udział w wyścigu jest bezpłatny, a na uczestników czekają atrakcyjne pakiety startowe. 73. edycja wyścigu Tour de Pologne odbywa się pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy.

(MK). fot. archiwum aut. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica