Łucznicy rywalizowali o Kryształowy Dzban Krynicy

Łucznicy rywalizowali  o Kryształowy Dzban Krynicy
„U Leśników” ( 2 maja) rozegrano Międzynarodowy Turniej Łuczniczy o Kryształowy Dzban Krynicy. W imprezie sportowej uczestniczyło 70 łuczników, w tym również słowaccy, którzy rywalizowali w trzech kategoriach.
 
Była to już trzecia rdycja Międzynarodwego Turnieju Łuczniczego o Kryształowy Dzban Krynicy. Frekwencja rośnie z rok na rok rośnie. W 2014 roku uczestniczyły w nim 24 osoby, w 2016 roku - 35. W tym roku do uzdrowiska zjechało 70 łuczników. 
    Zawody rozegrano w trzech kategoriach sprzętowych – łuki tradycyjne, łuki klasyczne i łuki bloczkowe. W 14 grupach zawodnicy przechodzili na kolejne stanowiska, aby oddawać strzały do 24 celi ustawionych na terenie tras biegowych. Łucznicy strzelali do klasycznych tarcz łuczniczych jak również do tarcz 2D przedstawiających zwierzęta oraz do celi 3D. - Organizację naszego turnieju umożliwiła dobra organizacja oraz przychylność Dyrektora Leśnego Zakładu Doświadczalnego Józefa Bogacza. Łucznictwo jest bardzo przyjemna formą spędzania czasu na łonie przyrody. – mówi Jarosław Jarząb, Prezes Klubu UKS Arcus – Krynica.  - Coraz więcej osób przychodzi do Parku Łuczniczego przy ul. Kraszewskiego 182. W planach mamy stworzenie na stałe ścieżki łuczniczej jako kolejnej atrakcji turystycznej dla miasta.
  Organizator: UKS Arcus – Krynica. Patronat honorowy nad Międzynarodowym Turniejem Łuczniczym o Kryształowy Dzban Krynicy Burmistrz Miasta. Wsparcie finansowe Powiatu Nowosądeckiego, Województwa Małopolskiego i Urzędu Miejskiego w Krynicy - Zdroju.

(MK). fot. aut. 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica