Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej - otwarte !

Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej - otwarte !
24 sierpnia (poniedziałek) w Krynicy - Zdroju zainaugurowano Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej. 

Mistrzostwa Świata Służb Mundurowyach w Halowej Piłce Nożnej uroczyście otworzył burmistrz Dariusz Reśko - "Zawodnikom życzę osiągnięcia jak najlepszych wyników i współzawodnictwa w duchu fair-play, a gościom i widzom - niezapomnianych emocji, wspaniałej sportowej atmosfery oraz udanego pobytu w naszym mieście"
    W ceremonii otwarcia uczestniczyły delegacje piłkarskie dwudziestu krajów m.in. z Brazylii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Rosji i oraz zaproszeni goście Fryderyk Orepuk – Prezydent Sekcji Polskiej IPA, insp. Andrzej Płatek – Zastępca Małopolskiego Komendanta Policji w Krakowie, Marek Pławiak – Starosta Nowosądecki, insp. Marek Rudnik – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł.insp. Jarosław Tokarczyk – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Saczu, płk. SG Mieczysław Kurek – Komendant Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej, Luc Borlon – Prezydent WISPA
     Imprezę organizowaną po raz piętnasty, a pierwszy raz w naszym kraju uświetniały swoimi występami orkiestra policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz zespół regionalny „Małe Pogranicze” z Tylicza.
      Pierwsza faza turnieju, rozgrywana będzie w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju. Natomiast ćwierćfinały, półfinały i finał na sztucznej nawierzchni specjalnie ułożonej na krynickim deptaku w sobotę 29 sierpnia. Oprócz części sportowej organizatorzy zapewnili uczestnikom zwiedzanie Krynicy-Zdroju, Miasteczka Galicyjskiego, Krakowa, Wieliczki oraz Oświęcimia. Ponadto uczestnicy wezmą udział w jednio dniowym seminarium na temat „Bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej”, które odbędzie się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Przewidziana jest także wizyta w szpitalu onkologicznym, gdzie zostanie przekazana finansowa pomoc od uczestników turnieju na rzecz dzieci chorych na raka.

Andrzej Gulewicz MTV 24
Żródło i foto - Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica