Młodzi łyżwiarze kręcili piruety na lodzie.

Młodzi łyżwiarze kręcili piruety na lodzie.
W uzdrowisku pod Górą Parkową rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolskie Zawody o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju dla najmłodszych łyżwiarzy. Piruety, które kręcili zachwycały sędziów i kibiców.
 
W ostatni weekend (26-28 stycznia) Krynica stała się stolicą łyżwiarstwa figurowego. Na taflę lodową wyjechali młodzi zawodnicy z Warszawy, Krakowa, Torunia, Katowic, Gdańska, Łodzi, Opola oraz Krynicy, którzy rywalizowali o Kryształowy Dzban oraz tytuł Mistrza Polski Juniorów. W sumie wystartowało ponad dwustu pięćdziesięciu łyżwiarzy.
   Zawody o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju zorganizowane trzeci raz, a Mistrzostwa Polski Juniorów – drugi raz. Piękno łyżwiarstwa figurowego sprawia, że zawody cieszą się zainteresowaniem nie tylko zawodników, ale przede wszystkim kibiców
   Organizatorami Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskich Zawodów o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju byli: Klub Łyżwiarstwa Figurowego Biellmann, Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji w Krynicy i Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego. Patronat sprawował burmistrz Krynicy-Zdroju.
 
(MK) fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica