Muszyna. Gwiazdy na kortach & scenie Zapopradzia.

Muszyna. Gwiazdy na kortach & scenie Zapopradzia.
Piątkowe (4 sierpnia) rozgrywki na kortach tenisowych w Muszynie Złockiem rozpoczęły Klimek Cup 2012 z udziałem gwiazd polskiego kina, telewizji i estrady. W ten sposób zainaugurowano Święto Wód Mineralnych, w ramach których odbywają się imprezy sportowe oraz promocyjno - kulturalne. 

Na dwóch muszyńskich kortach tenisowych pojawili się m.in. : aktorzy: Anna Guzik,  Michał Milowicz, Tomasz Stockinger, kabareciarze - Krzysztof Hanke i Grzegorz Poloczek (kabaret „RAK”), Maurycy Polaski („Kabaret Pod Wyrwigroszem”), a także piosenkarze - Alosza Awdiejew, Robert Janowski, Stan Borys, witrażystka Ewa Sawka (żona Henryka Sawki - rysownika), oraz kompozytor i dyrygent Zbigniew Górny. Anna Guzik, która była brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej wyznała, że musiała zdecydować czy wybrać sport czy znaleźć inną drogę w życiu. - „W wieku dwudziestu kilku lat sportowiec - jeśli złapie kontuzję - jest już emerytem. Natomiast - jak powiedziała moja znajoma producentka - aktorstwo jest takim zawodem, w którym aktor - jeśli może tylko siedzieć i mówić - to znaczy, że może grać”. A Robert Janowski powiedział - „Pierwszy raz jestem w Muszynie. A jak się grało? Raz lepiej raz gorzej. Przegrałem z Tomaszem Stockingerem pięć do siedmiu. W tenisa gram długo, ale nie widać efektu, bo nie mam czasu ćwiczyć. Nigdy nie osiągniemy wysokiego poziomu. Może tylko Robert Rozmus i Marcin Daniec!”. Dla Tomasza Stockingera tenis jest bardzo dobrą zabawą. - "Za młodu uprawiałem koszykówkę w Polonii Warszawa. Do tej pory zostało we mnie upodobanie do pogoni za piłeczką. Natomiast nie uprawiam golfu, w który gram razem z dr Koziełło w Klanie. To wymyślili sobie scenarzyści”. Od dziecka w tenisa gra dyrygent Zbigniew Górny, który uważa, że na scenie potrzebna jest też fizyczna sprawność. Jutro zwycięzcom rozgrywek tenisowych wręczone zostaną nagrody. 
     Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie „Kayah”, która wystąpi z koncertem. Wcześniej na „Zaporadziu” odbędą się między innymi: piknik rodzinny, program dla dzieci „Zuza i Bimbek”, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Vivat" z „Sierakowa”, a także pokazy kick - boxingu.

Małgorzata Kareńska 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica