Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini Hokeja.

Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini Hokeja.
Wizyta Świętego Mikołaja zakończyła w niedzielę, 15 listopada Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini Hokeja. W trzydniowych zawodach (13 – 15 listopada) uczestniczyły dzieci urodzone po 2006 roku.

Mecze i konkursy sprawnościowe Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Mini Hokeja rozgrywano w dniach 13 – 15 listopada w krynickiej hali lodowej MOSiR. W zawodach uczestniczyli najmłodsi zawodnicy tej dyscypliny sportu. Głównym celem tego wydarzenia było zaszczepienie dzieciom miłości do hokeja.
    Pod względem technicznym hokej młodych zawodników różni się od seniorskiego. Osiemnastominutowe mecze rozgrywane są w poprzek lodowiska. Dzięki temu na tafli rozgrywane są równocześnie dwa spotkania. W drużynie gra czterech graczy plus bramkarz. Krążek jest lżejszy, dostosowany do sił zawodników. Za każde przewinienie na lodowisku dyktowany jest rzut karny. Jednak hart ducha i atmosfera na lodzie, w niczym nie ustępują najlepszym ligom hokejowym świata.
     Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini Hokeja został organizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Burmistrza Gminy Krynicy – Zdroju. Organizator: Klub Młodzieżowy KTH Krynica.
Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica