Otwarcie największego w Polsce toru modelarskiego. Pierwsze zawody.

Otwarcie największego w Polsce toru modelarskiego. Pierwsze zawody.
Na oddanym 9 lipca (sobota) torze modelarskim w Nowym Sączu (osiedle Zawada) rozegrano wczoraj (10 lipca) eliminacje do Mistrzostw Polski modeli samochodów RC spalinowych oraz elektrycznych "OnRoad”.
 
Największy w Polsce, nowoczesny tor modelarski otworzył uroczyście prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. Obiekt wybudowano na terenie kompleksu sportowego MOSiR (dzielnica Zawada). Tor będzie miejscem rozgrywania największych zawodów nie tylko w Polsce, ale i w Europie. 
   Już w niedzielę (10 lipca) rozegrano na nim pierwsze konkurencje, a mianowicie eliminacje do Mistrzostw Polski modeli samochodów RC spalinowych oraz elektrycznych "OnRoad”. (w różnych kategoriach). Na zawody zaprosili prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak i Sądecki Klub Modelarski "Felga”.
*****
Tor modelarski spełnia wymogi techniczne Europejskiego Stowarzyszenia Modeli Samochodów Sterowanych Radiowo (EFRA). Jest to nie tylko miejsce spędzania wolnego czasu dla modelarzy, ale również przestrzeń rekreacyjna dla rodzin. Po równym asfalcie dzieci będą mogły uczyć się jeździć na rolkach, wrotkach oraz rowerze. Infrastruktura pozwoli też szkołom na organizację wydarzeń okolicznościowych. Inwestycja wzbogaciła katalog atrakcji Nowego Sączu. Uzupełniła działający od jesieni 2015 roku tor rowerowy pumptracka przy Al. Piłsudskiego. Obiekt jest ogólnodostępny. 

Małgorzata Kareńska fot. aut. 


 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica