Para strongmanów: Kowal - Baron na podium.

Para strongmanów: Kowal - Baron na podium.
Tomasz Kowal i Mateusz Baron zwyciężyli wczoraj (4 sierpnia) podczas Mistrzostw Polski Par Strongman Team Poland 2012. Zawody odbyły się na boisku sportowym MOSiR.  

W siedmiu konkurencjach wzięło udział ośmiu sportowców, którzy losowali swoją parę. Zawodnicy to: Tomasz Kowal - Mateusz Baron, Bartlomiej Grubba - Rafał Kobylarz, Tomasz Żochol - Krzysztof Przybyliński oraz Grzegorz Wiśniewski i Andrzej Zieleniecki. O puchar mistrzostw walczyli przeciągając na czas tira, oraz startując w zawodach takich, jak „jok plus taczki”, „pale”, „schody”, „opona i drwal”, „zegar”, a także „kule”.
   W konkurencji składającej się z dwóch etapów zawodnicy musieli przetoczyć oponę ważącą 300 kg, a następnie pokonać wyznaczony dystans taczkami, które ważyły 400 kg. Każde kolejne starcie to nowe wyzwanie i wielkie emocje. Ważna była nie tylko siła, ale i taktyka oraz technika. Podczas zawodów wolontariusze zbierali datki na rehabilitację Julki zwanej „Śpiącą Królewną”. 9 letnia dziewczynka jesienią ubiegłego roku w drodze do szkoły uległa wypadkowi samochodowemu. Do akcji pomagania Julce włączył się Tomasz Kowal, który powiedział że wciąż są potrzebne pieniądze na kosztowną rehabilitację.  Poza konkurencjami siłowymi organizatorzy zapewnili wiele innych atrakcji. Wystąpili: wokalistka Wiola Marcinkiewicz, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Vivat” z Sierakowa, a także grupa akrobatyczna „Everest”.  Patronat nad Mistrzostwami Polski Strongman Par Team Poland 2012 objął Dariusz Resko, burmistrz Krynicy.
 
(MK) fot. A. Gulewicz.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica