Pod patronatem MTV24.TV : Oficjalna prezentacja zespołu Maćka Dreszera

Pod patronatem  MTV24.TV  : Oficjalna prezentacja zespołu Maćka Dreszera
Maciej Dreszer BMW
19 marca na słynnym belgijskim torze Zolder odbyła się oficjalna prezentacja samochodów, które będą rywalizować w tegorocznym BMW M235i Racing Cup. Tego dnia Maciek odebrał samochód BMW M235i Racing, którym będzie ścigał się w tym sezonie, miał też okazję by oficjalnie zaprezentować swój zespół Dreszer Motorsport.

BMW M235i Racing Cup to zupełnie nowy cykl wyścigowy. Wszystkie zespoły które w nim startują będą sięścigać takimi samymi samochodami z trzylitrowym sześciocylindrowym silnikiem z turbo o mocy 333 koni mechanicznych napędzającym tylną oś.

Na tegoroczny kalendarz startów składa się 7 wyścigów na słynnych torach w Belgii i Holandii: Spa, Zolder i Zandvoort. Dokładny terminarz wygląda następująco:

04-05 kwietnia – Trophée des Fagnes – Spa-Francorchamps (180 minut)

09-10 maja – New Race Festival – Zolder (125 minut)

06-07 czerwca – Benelux Open Races – Zandvoort (180 minut)

21-22 czerwca – Syntix Superprix – Zolder (125 minut)

29-30 sierpnia – 24 Hours of Zolder – Zolder (24 godziny)

10 października – 24H 2CV – Spa-Francorchamps (180 minut)

07 listopada – Race Promotion Night – Zolder (400 minut)

W pucharze BMW do zespołu Maćka w tym roku dołączy Stéphane Kox, 22-letnia zawodniczka z Holandii, studentka prawa na uniwersytecie w Maastricht. W poprzednich sezonach Kox ścigała się m.in. w seriach ADAC Formel Masters i Seat Leon Eurocup.

Zespół wspomagać będzie Peter Kox, utytułowany kierowca, ojciec Stéphane. 51-letni Holender jest jednym z najbardziej doświadczonych europejskich zawodników startujących w wyścigach endurance. W słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans uczestniczył 13 razy, w 2003 roku wygrał tam w klasie GTS, trzykrotnie był trzeci. Ścigał się m.in. McLarenem F1 GTR, był kierowcą fabrycznym Astona Martina, Lamborghini i McLarena. W ubiegłym roku startował też m.in. w serii Blancpain Sprint Series w której Lamborghini Gallardo GT3 dzielił z Markiem Hayekiem, prezesem firmy Blancpain, sponsora tej serii wyścigowej.

Trenerem Maćka pozostaje Kuba Golec, wielokrotny mistrz Polski w wyścigach, ale Peter Kox będzie służył Stéphane i Maćkowi radą i doświadczeniem. Ta trójka rozpoczęła już treningi przed zaplanowanym na początek kwietnia wyścigiem na torze Spa otwierającym tegoroczny BMW M235i Racing Cup.

Opracował : MUSCI MEDIA PRESS dla MTV24.TV

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica