Ponad 700 zawodników walczyło o Puchar Europy w Kickboxingu.

Ponad 700 zawodników walczyło o Puchar Europy w Kickboxingu.
Zakończył się (3 maja) Puchar Europy w Kickboxingu Federacji Wako. Do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba zawodników i zawodniczek m.in.: ze Słowacji, Turcji, Czech, Ukrainy, Szkocji, Gruzji, Mołdawii oraz Bośni i Hercegowiny. W sumie 712 kickboxerów.

W dniach 30 kwietnia – 3 maja w krynickiej hali MOSIR zawodniczki i zawodnicy walczyli o Puchar Europy w kickboxingu. - "Cieszę się, że w Krynicy odbywają się kolejne ważne zawody" -  mówił Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego podczas inauguracji – „Z satysfakcją obserwuję, że do uprawiania sportu coraz częściej garną się dzieci i młodzież. Dzięki temu wzrasta nie tylko sprawność fizyczna, ale i duchowa młodego pokolenia. Takie wydarzenia mają szczególne znaczenie wychowawcze, sportowe i edukacyjne".
    Kibice sportów walki mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w jednej z największych tego rodzaju imprez w Małopolsce. Do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba zawodników i zawodniczek, m.in.: ze Słowacji, Turcji Czech, Ukrainy, Szkocji, Gruzji Mołdawii oraz Bośni i Hercegowiny. W sumie 56 klubów i 712 kickboxerów

Małgorzata Kareńska fot. własne & Agenda UMWM w Nowym Sączu/jaug


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, Agenda UMWM w Nowym Sączu/jaug

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica