Powrożnik. Chłopcy wywalczyli Mistrzostwo Powiatu w piłce ręcznej.

Powrożnik. Chłopcy wywalczyli Mistrzostwo Powiatu w piłce ręcznej.
Po zaciętej rywalizacji Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej chłopów zdobyła Szkoła Podstawowa w Powroźniku. Drużyna ta uzyskała awans na zawody rejonowe, które odbędą się 30 kwietnia w Mszanie Dolnej. Najlepszym zawodnikiem turnieju był Kacper Sosnowski.

Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych rozegrano (14 kwietnia) w krynickiej Szkole Podstawowej nr 2. W turnieju rywalizowały cztery drużyny z Brzeznej, Zabrzeży, Posadowej Mogilskiej oraz Powroźnika. Zespoły grały systemem „każdy z każdym" rozgrywając po 3 spotkania, 2 razy po 10 minut. - „Mecze stały na dobrym poziomie sportowym. Chłopcy bardzo angażowali się w rozgrywane mecze walcząc o każdy punkt dla swojej drużyny. W całym turnieju nie było zdecydowanego faworyta, dlatego jego losy ważyły się do samego końca” - mówi Marek Mirek, koordynator ds. sportu w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Powiatu Nowosądeckiego.
      Po zaciętej rywalizacji mistrzostwo zdobyła Szkoła Podstawowa w Powroźniku, która uzyskała awans na zawody rejonowe w Mszanie Dolnej. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Wiktor Blicharz, Bartosz Broniszewski, Kacper Sosnowski, Marek Krokowski, Jakub Czachura, Piotr Syjud, Jakub Syjud, Dawid Nowak, Hubert Stanisławczyk, Daniel Tomasiak, Patryk Kurzeja, Andrzej Faron, Eryk Czup, Kacper Sarnecki. Opiekunem chłopców jest Paweł Tischner.
     Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Posadowy Mogilskiej, a kolejne: uczniowie z Zabrzeża i Brzeznej. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami i dyplomami ufundowanymi przez organizatora turnieju Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
 
Małgorzata Kareńska fot Starostwo Powiatu Nowosądeckiego.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica