Saneczkarze z Soczi - nagrodzeni.

Saneczkarze z Soczi  - nagrodzeni.
Wręczono (8 kwietnia) nagrody saneczkarzom, którzy reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Wśród wyróżnionych znależli się kryniczanie - Karol Mikrut i Patryk Poręba. Za wybitne osiągnięcia sportowe nagrodzono też zawodników innych dyscyplin.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się podczas nadzwyczajnej sesji w Starym Domu Zdrojowym. Reprezntanci Polski w saneczkarstwie to między innymi 21 letni kryniczanie, Karol Mikrut i Patryk Poręba. Wcześniej trenowali w UMKS Parkowa Krynica, a obecnie ich klubem jest AZS AWF Katowice. Startują w konkurencji dwójek. Zdobyli wspólnie srebrny (2012) i brązowy medal mistrzostw Polski (2013), a także trzykrotne mistrzostwo Polski w drużynie (2011, 2012, 2013). Razem starowali też w zawodach Pucharu Świata i Mistrzostw Świata i Europy. Oprócz nich w kadrze polskich saneczkarzy w Soczi wystąpili Natalia Wojtuściszyn, Ewa Kuls i Maciej Kurowski. – "Zapisaliście się już złotymi zgłoskami w historii olimpijskich annałów. – mówił dziennikarz sportowy Jerzy Jacobsche, zwracając się do sportowców – “Wszyscy wiemy, jakie problemy macie. Saneczkarzom życzę, aby w Krynicy – Zdroju jak najszybciej powstał tor saneczkowy”.
    Wręczono też nagrody sportowe za rok 2013, w tym m.in. dla Szymona Bębenka i Wioletty Polaczek, KN Gondola (narciarstwo), Miejskiego Klubu Hokeja na Lodzie i zawodniczek: Agnieszki Pióro, Karoliny Szewczyk, Anety Cygan.  LUKS Jas - Pol (kickboxing) - Partycji Maślanki, Konrada Garncarczyka, Klaudii Cichoń Krynickiego Klubu Snowboardu - Aleksandry Basty, Dawida Wala, Piotr Bodzionego, Piotra Biernata (trener).

Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica